0
()

Ile mieszkań, tyle aranżacji wnętrz. Każdy ma inny pomysł i inną wizję „domu idealnego”. Takiego, który będzie piękny, elegancki i jednocześnie wygodny. A ten komfort właśnie to element, o którym często zapominamy, planując wystrój. Stawiamy na zdobienia i nie myślimy o codziennym użytkowaniu.

Ale można pogodzić te dwie kwestie i stworzyć lokum praktyczne i estetyczne. Jak to zrobić? Na jakie przedmioty postawić? Podpowiadamy!

Kominek gazowy

Dla fanów kominków dobrym i wygodnym rozwiązaniem jest kominek gazowy, który łączy w sobie estetykę tradycyjnej metody i nowoczesną funkcjonalność. Warto pamiętać, że element ten zajmie sporo miejsca w pokoju. Nie nadaje się więc do bardzo małych wnętrz. Obsługa urządzenia wymaga od nas niewiele wysiłku. W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków, tutaj nie musimy czyścić szyby – nie ma bowiem sadzy, dymu i popiołu. Użytkowanie kominka gazowego jest proste i bezproblemowe. Nie potrzebuje dokładania drewna do paleniska, szybko się uruchamia i łatwiej wyłącza. Dodatkowo można nim sterować za pomocą pilota. W środku można ułożyć dekoracyjne detale, np. takie imitujące drewno szczapy, które pozwolą stworzyć w domu przytulny klimat i nawiążą do tradycyjnych systemów kominkowych. Duża szyba pozwala podziwiać ogień w pełnej krasie, a zamontowanie systemu nie wymaga większych remontów.

Przeczytaj też, co warto wiedzieć przed zakupem kominka z wkładem gazowym.

Dwa w jednym

Wygodne i eleganckie są również nowoczesne rozwiązania dla małych mieszkań, które pozwalają jednego mebla używać do kilku różnych aktywności. Łóżko może wyłonić się ze ściany albo funkcjonować w tym samym obiekcie razem z biurkiem. Fotel jednym ruchem zmieniamy w stolik kawowy, a regał na książki może swobodnie jeździć po całym lokum.

Wielofunkcyjne meble to bardzo interesujące i praktyczne metody na wystrój. Pozwolą zaoszczędzić sporo przestrzeni i… pieniędzy! Nie musimy już inwestować w dwa, oddzielne, solidne elementy wyposażenia. Teraz wystarczy pojedynczy mebel, by wypełnić całe pomieszczenie.

  Kamień i cegła na ścianie czyli STEGU w Dekoratorni

Pudła, pudełka, pudełeczka

Nowoczesne mieszkanie to takie, w którym maksymalnie dużo bibelotów i gadżetów pozostaje w ukryciu. Niemodne jest zagracone, zbyt pełne wnętrze. Teraz na czasie są przestrzenie surowe i czyste.

O ile są pomieszczenia, w których łatwiej zadbać o tę kwestię, o tyle na przykład w kuchni bywa to problematyczne. Właśnie od tego są pudełka!

Pudełka pełnią dzisiaj funkcję półek i szuflad. Nie musimy się już martwić o to, że nie będziemy mieli gdzie schować kolejnych akcesoriów. Wystarczy, że na blacie postawimy eleganckie, estetyczne kartony i pojemniki, które pomieszczą wszystkie nasze kuchenne skarby.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here