Jak oszczędzić przy remoncie mieszkania na kredyt?
5
(4)

Spis treści artykułu:

Remont mieszkania za pieniądze z kredytu

Remont mieszkania jest niestety bardzo kosztowny i nie każdego będzie stać na to, by sfinansować go z własnych pieniędzy. W zależności od skali remontu trzeba na niego wydać od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tańszy jest zawsze remont polegający jedynie na malowaniu, wymianie podłóg i dekoracji, a najwięcej trzeba będzie zapłacić za remont mieszkania, podczas którego wymienia się też instalacje, skuwa płytki i dodaje podwieszane sufity.

W zależności od jakości wybranych materiałów cena remontu może się wahać od kilkunastu złotych za metr kwadratowy do nawet tysiąca złotych za metr. Mieszkanie o powierzchni ok. 50 metrów kwadratowych można wyremontować pobieżnie za ok. 10 tys. złotych, ale kiedy w grę wchodzi remont generalny, trzeba być przygotowanym na koszt nawet 50 tys. złotych. Cena jest wyższa, jeśli po remoncie chcemy zmienić też meble. Ogólnie najdroższymi pomieszczeniami są zawsze łazienka (w pierwszej kolejności) i kuchnia (w drugiej kolejności). Duże wydatki związane z remontem mogą być pokryte z kredytu, ale zanim zdecydujesz się na pożyczenie pieniędzy, warto jak najwięcej dowiedzieć się o tym zagadnieniu. Jeśli chcesz wnioskować o kredyt na remont mieszkania, sprawdź jak poprawić swoją zdolność kredytową. Wszystkiego dowiesz się tutaj: hipoteka360.pl/jak-poprawic-zdolnosc-kredytowa.

Jak oszczędzić na remoncie mieszkania?

Na remoncie można oszczędzić tak naprawdę na dwa sposoby: na materiałach i na robociźnie.

  • Oszczędzanie na materiałach – decydując się na tę ewentualność, musisz się liczyć z tym, że jakość wszystkich wyremontowanych elementów będzie niska mimo tego, że wszystko będzie nowe. Słabszej jakości panele podłogowe wytrzymają zdecydowanie krócej i szybciej będzie trzeba je wymienić. Remont z zastosowaniem okien o mniejszym stopniu izolacji cieplnej sprawi, że Twoje rachunki za ogrzewanie będą wyższe lub temperatura w domu niewystarczająca. Jeśli zdecydujesz się na tanie farby do wnętrz, trzeba się będzie liczyć z tym, że mogą nie być zmywalne. Wszystko ma swoją cenę i tani remont mieszkania również odbije się na komforcie jego późniejszego użytkowania.
  • Oszczędzanie na robociźnie – tym powinien zainteresować się każdy, kto planuje remont mieszkania. Przede wszystkim w tym zakresie możemy liczyć na bardzo duże oszczędności, co sprawi jednocześnie, że będzie można wziąć mniejszy kredyt na remont. Niższa kwota kredytu jest równoznaczna z szybszą spłatą i mniejszymi wydatkami. Remontując swoje mieszkanie w całości lub w części samodzielnie, oszczędzasz podwójnie. Raz na wypłatach dla fachowców a drugi raz na ewentualnym kredycie. Niektóre prace są tak łatwe, że możesz je z powodzeniem wykonać samodzielnie. Malowanie ścian, tapetowanie czy układanie paneli podłogowych to relatywnie proste prace, ale fachowcom będzie trzeba za nie zapłacić przynajmniej kilkanaście złotych za metr. Jeśli masz wolny weekend, wiele jesteś w stanie zrobić we własnym zakresie, a dodatkowo będziesz mieć z tego ogromną satysfakcję.
  Geometria we wnętrzach

Na co nie opłaca się wydawać pieniędzy?

Najmniej opłacalne jest oszczędzanie na elementach, które są stale użytkowane. Bez problemu możesz oszczędzić na płytkach ściennych, bo takie płytki bardzo wolno się niszczą, ale na podłogowych już nie warto. Po podłodze chodzimy przez cały czas, więc warto wybrać płytki o jak najwyższej klasie ścieralności.

Kolejną oszczędność możesz zanotować w przypadku ścian. Zamiast wykładać je tapetą lub kamieniem, po prostu umaluj je porządną teflonową farbą. Nie oszczędzaj na panelach podłogowych – zawsze wybieraj te o klasie AC4 lub wyższej.

Warto zainwestować też w solidne drzwi wejściowe. Najlepiej, żeby były to drzwi antywłamaniowe – ewentualnym włamywaczom będzie je znacznie trudniej sforsować. Dodatkowo takie drzwi są pierwszym, co „wita” naszych gości, więc ich ładny wygląd i solidność są bardzo pożądane.

Ostatnim ważną (i dość drogą) kategorią, na której nie warto oszczędzać, są meble do zabudowy. Pojemna szafa w zabudowie czy ładne meble kuchenne to elementy, na której nie należy żałować pieniędzy. Solidne i ponadczasowe meble będą nam służyły przez lata i pozwolą oszczędzać czas oraz pieniądze.

Planujesz remont i chcesz wziąć na niego kredyt? Zastanawiasz się, gdzie będzie się to najbardziej opłacało? Sprawdź oferty na portalu Hipoteka360 i wybierz łatwo tani kredyt.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here