0
(0)

Zakup mieszkania to poważna inwestycja, nierzadko rzutująca na całe nasze życie. Nic więc dziwnego, że osoby, które stoją przed tym wyzwaniem mają sporo obaw i wątpliwości.

Jedną z najczęstszych jest ta dotycząca wyboru mieszkania. Możemy zdecydować się na zakup mieszkania z rynku wtórnego lub nowego mieszkania od dewelopera. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na to drugie rozwiązanie. Jakie ma zalety? Na co warto uważać?

Spis treści artykułu:

Nowy budynek, nowe możliwości

Podstawową zaletą zakupu mieszkania od dewelopera jest fakt, że są to najczęściej nowe nieruchomości położone nierzadko w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Co więcej, najczęściej deweloperzy sprzedają mieszkania, które są wykończone, ale dają nam jeszcze sporo możliwości urządzenia ich tak jak chcemy. Nie bez powodu taki stan mieszkania nazywa się deweloperskim. Dzięki temu możemy wybrać kolory ścian, które nam odpowiadają, rodzaj podłogi czy sposób umeblowania. Dla osób, którym zależy na tym, by ich mieszkanie było urządzone tak, jak o tym marzą to spora zaleta.

Nie warto również zapominać o tym, że mieszkania znajdujące się w nowych budynkach nie zaskoczą nas koniecznością wykonywania gruntownych remontów, wilgocią, pleśnią czy nieszczelnymi oknami. Jest więc to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pewność, że mieszkanie spełni ich oczekiwania i posłuży przez długi czas.

Na co warto uważać?

Jak wspominaliśmy zakup mieszkania to poważna inwestycja, do której nie można podchodzić zbyt pochopnie. Dlatego też nie dajmy się skusić obietnicom dewelopera a dokładnie sprawdźmy co nam oferuje. Warto zacząć od sprawdzenia firmy. Przede wszystkim powinien być to deweloper z doświadczeniem, który posiada na swoim koncie co najmniej kilka zrealizowanych inwestycji.

  Nowoczesna odsłona Art Deco w sercu Krakowa

Poza tym warto sprawdzić również czy oferowana przez niego cena mieszkania nie jest zbyt wygórowana. Pomogą nam w tym darmowe wyceniarki nieruchomości, które znajdziemy w sieci np. pod adresem https://sonarhome.pl/wycena-mieszkania. To prosty sposób na sprawdzenie uczciwości danej oferty. To jednak nie wszystko. Jeśli chcemy mieć pewność, że kupujemy mieszkanie, które spełni nasze oczekiwania sprawdźmy również jaki jest status prawny działki np. czy jest obciążona zadłużeniem oraz dowiedzmy się jak wygląda plan zagospodarowania przestrzennego sąsiadujących działek.

Nie zapominajmy również o tym, by dokładnie przeanalizować kto finansuje budowę i jak zabezpieczone są interesy nabywców oraz dowiedzmy się na kiedy wyznaczono termin zakończenia inwestycji i oddania mieszkań nabywcom. Jeśli budynek jest już wykończony – koniecznie sprawdźmy mieszkanie i przyjrzyjmy się, czy rzeczywiście jest ono dokładnie takie jak na zdjęciach.

Podsumowując, zakup mieszkania od dewelopera to dobry pomysł, który ma sporo zalet. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie firmy działające na rynku są uczciwe wobec swoich klientów i dokładnie sprawdzać każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek. Sporo informacji na temat tego jak znaleźć idealne mieszkanie znajdziemy na https://sonarhome.pl/.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here