5
(1)

Przyjęło się mówić, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Ile w tym prawdy? Zapewne w wielu dziedzinach życia taka filozofia się sprawdza, lecz w warsztacie warto nieco zaryzykować i ją podważyć. Rynek oferuje bowiem całą masę narzędzi, które spełniają więcej niż jedną funkcję. Najprostszym przykładem niech będzie wiertarko-wkrętarka. W zależności od tego, czy zamocujemy w niej wiertło, czy końcówkę do wkręcania, pomoże nam ona w zupełnie różnych pracach. Dobrze przyjrzeć się bliżej także innym akumulatorowym urządzeniom wielofunkcyjnym. Do czego można je wykorzystać i czy warto w nie inwestować?

Zastosowanie narzędzi wielofunkcyjnych

Akumulatorowe narzędzia wielofunkcyjne mogą służyć nam w wielu różnych pracach wykończeniowych. Wykorzystamy je przy remontach, instalacjach, obróbce rozlicznych materiałów czy przy renowacjach. W zależności od tego, który element zestawu zastosujemy, urządzenie nada się do pracy z glazurą i fugami, tworzywami sztucznymi (także wzmacnianymi włóknem szklanym), betonem komórkowym czy drewnem.

Różnorodność brzeszczotów, a także innego typu adapterów pozwala na wykorzystanie narzędzi wielofunkcyjnych do różnych prac. Przydadzą się między innymi do cięcia rozlicznych surowców, piłowania i szlifowania, usuwania fug, renowacji mebli itd. Można użyć ich więc zarówno do docinania wykładzin, jak i wymiany glazury.

Właściwości narzędzi wielofunkcyjnych

Akumulatorowe urządzenia wielofunkcyjne cechują się prostym działaniem i uniwersalnym zastosowaniem. Zasada ich funkcjonowania nie jest skomplikowana – opiera się na ruchu oscylacyjnym (czyli ruchu o niewielkim wychyleniu i bardzo dużej częstotliwości). Ich funkcja będzie zależała wyłącznie od końcówki roboczej, którą założymy na wrzeciono. W przypadku narzędzi wielofunkcyjnych bardzo istotną cechą jest ich ergonomiczny kształt, wyważenie i cicha praca.

Sprzęt tego typu świetnie sprawdza się w każdych warunkach. Jego dużym atutem jest wymienny akumulator, dzięki któremu urządzenie jest zawsze gotowe do pracy. Nie ogranicza go zasięg przewodu, dzięki czemu świetnie nadaje się również do pracy na zewnątrz.

  Dylatacja posadzki – 4 najczęściej popełniane błędy

Do każdego warsztatu

Akumulatorowe narzędzia wielofunkcyjne przydadzą się w każdym warsztacie – zarówno tym domowym, jak i profesjonalnym. Dzięki ich uniwersalnemu przeznaczeniu można wykorzystać je do wszystkich prac, które normalnie wymagałyby wielu innych urządzeń. Sprzęt wielofunkcyjny pozwala więc zaoszczędzić pieniądze, a także miejsce w warsztacie!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here