5
(1)

Coraz więcej Polaków potrafi docenić dobrze zaprojektowane i dopracowane wnętrza. Jednocześnie w naszym społeczeństwie wzrasta tendencja do zlecania realizacji tych procesów studiom projektowo-wykończeniowym, które oferują „wykończenie mieszkania pod klucz”. Co właściwie oznacza ten termin i czego można się spodziewać, powierzając swoje M firmie, która zajmuje się tego typu usługami?

Na początku było… mieszkanie w stanie deweloperskim

No, prawie na początku. Stan deweloperski to jednak doskonały punkt wyjścia do dalszych prac – o wiele bardziej przystępny, niż już urządzona nieruchomość, w której najpierw trzeba rozprawić się z obecnymi rozwiązaniami. Jak wygląda mieszkanie, w którym deweloper zakończył już swoje prace? Nie jest to widok piękny, ale zdecydowanie posiada swój urok.

Na tym etapie najczęściej można liczyć na obecność drzwi wewnętrznych, okien i parapetów, jednowarstwowe pomalowanie ścian na biało oraz podprowadzenie wszystkich mediów. Niekiedy można się miło zaskoczyć zainstalowaną armaturą łazienkową. Bezwzględnie należy jednak spojrzeć do umowy ze sprzedającym, bo właśnie w tym dokumencie powinny znaleźć się wszelkie szczegóły dotyczące kupionego przez Was mieszkania.

Wykończenie mieszkania pod klucz

Definicja tego terminu nie jest tak precyzyjna, jak mogłoby się wydawać i nawet rezultat wszystkich działań wchodzących w skład tego procesu nie jest prosty do określenia. Ogólnie przyjmuje się jednak, że efektem wykończenia pod klucz powinien być taki stan mieszkania, który pozwala na wprowadzenie się. Najczęściej jest to równoważne z tym, że do swojego nowego domu należy zaprosić nie tylko domowników, ale też meble. W zależności od uzgodnień mogą się one jednak zawierać w cenie usług.

Co więc będzie zrobione we wnętrzach, którymi zajmuje się profesjonalne studio takie jak BB Construction z Gdańska? W przypadku skorzystania z tej formy współpracy możecie liczyć przede wszystkim na to, że wszystko będzie zrobione tak, jak należy – bez półśrodków. Aranżacja powinna być nie tylko piękna, ale też praktyczna. Najważniejszymi pozycjami w najpowszechniej spotykanych spisach usług są: montaż podłóg i listew,  glazura/gres/malowanie/tapetowanie ścian, instalacje sanitarne, drzwi wewnętrzne, zabudowa kuchenna. Cena zawiera zazwyczaj wszelkie surowce, materiały i chemię budowlaną, a nawet wywóz gruzu. Pamiętajcie, że w prawie każdej sprawie można się dogadać.

  Czy warto urządzić wnętrze z lampami w stylu loft? – Lampy nowoczesne w stylu industrialnym

Czy gra jest warta świeczki?

Przeciętny Polak urządza w całości jedno mieszkanie w życiu, a nie można zapominać, że tego typu nieruchomość to inwestycja na wiele lat. Jesteśmy pewni, że warto nieco dołożyć, by wejść w nowy etap życia z wielkim stylem.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here