Jaka jest cena wykończenia mieszkania?
0
(0)

Mieszkania deweloperskie

Na cenę wykończenia mieszkania ma wpływ wiele czynników. Najważniejszym jest jego powierzchnia – im jest większa, tym wyższe są koszta. Cenę napędza również stan zakupionego lokalu. Kupno mieszkania deweloperskiego wiąże się z nabyciem nieruchomości w stanie surowym, czyli takim, w którym wykonane zostały wyłącznie podstawowe prace, określone w umowie kupna. Przy podpisywaniu dokumentów zwróć uwagę na to, co proponuje deweloper, ponieważ większy zakres jego prac zmniejsza Twoje późniejsze koszta dopracowywania wnętrz. Do działań dewelopera zalicza się m.in.:

  • doprowadzenie do mieszkania mediów, m.in. prądu i wody;
  • wylanie posadzki w formie betonowej wylewki;
  • otynkowanie ścian;
  • instalację grzewczą i wentylacyjną;
  • montaż okien i drzwi wejściowych.

Co wpływa na cenę wykończenia mieszkania?

Poza stanem kupionego mieszkania deweloperskiego, na cenę wpływa lokalizacja lokalu. Cennik usług budowlano-wykończeniowych może się różnić pomiędzy miastami, co spowodowane jest m.in. zróżnicowaniem w opłatach za prąd i wodę. Koszta poniesione z wykończeniem mieszkania są zależne także od tego, czy wymagane prace zamierzasz wykonać samodzielnie, czy zatrudnisz profesjonalną firmę usługową.

Dużą popularnością cieszą się mieszkania we Wrocławiu wykonane “pod klucz”- wykończone kompleksowo i gotowe na wprowadzenie się nowych lokatorów. Rozważ tę możliwość, jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie wykonać niezbędnych prac ze względu na brak umiejętności bądź czasu. Profesjonalna ekipa zajmie się tym za Ciebie.

Przykładowy kosztorys mieszkania “pod klucz”

Koszty wykończenia mieszkania zależą od tego, na jaki zakres zleconych prac się zdecydujesz i jakie materiały zostaną w tym celu użyte. Możesz obniżyć koszta wybierając tańsze płytki lub farby, ale pamiętaj, że będą one gorszej jakości.

Łazienka

To pomieszczenie jest jednym z kosztowniejszych do aranżacji. Wymaga bowiem kupna płytek na podłogę i ściany (ok. 40 zł/mkw + montaż ok. 60 zł/mkw), kleju (30zł), fugi (20zł) oraz preparatu gruntującego (3 zł). Po zorganizowaniu przestrzeni łazienkowej będziesz musiał ją wypełnić – dochodzą koszta zakupu prysznica lub wanny, umywalki, WC, pralki, niezbędnej armatury oraz ich montażu (łączny koszt wyposażenia to ok. 4 000-4 500 zł).

Kuchnia

Ilość szafek czy modele sprzętów kuchennych to czynniki, które wpływają na całościowy kosztorys kuchni. Podstawowy wydatek jest związany z położeniem płytek na podłogę i częściowo na ściany oraz pomalowaniem farbą pozostałych przestrzeni. Całość wykończenia to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, zależnie od posiadanego przez Ciebie metrażu i wybranej aranżacji.

Salon i sypialnia

Pomieszczenia te nie wymagają kosztownych sprzętów lub ceramiki, co czyni je tańszymi w wykończeniu. Zarówno w sypialni, jak i salonie będziesz musiał jedynie położyć wybraną podłogę, np. panele lub terakotę, pomalować ściany i wyposażyć je w meble. Łączny koszt aranżacji sypialni lub salonu to kwota ok. 10 000 zł.

Wszystkie koszta wykończenia mieszkania zależą od wielu Twoich decyzji. Uśredniona cena za lokal “pod klucz” to ok. 1 000-2 000 zł/mkw. Zdecyduj się na profesjonalne wykończenie a zyskasz pewność, że wszelkie prace zostaną wykonane sprawnie i fachowo.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here