„Men's cave”, czyli piwnica w męskim stylu
4
(4)

„Man cave” coraz popularniejszym trendem we wnętrzach

„Man cave” to miejsce, w którym można docenić spokój, wyciszyć się, posłuchać muzyki, ale też zagrać na konsoli, wypić z kolegami whisky lub wspólnie obejrzeć sportowe rozgrywki. W tej roli świetnie sprawdzi się na przykład piwnica.

Każdy mężczyzna pożąda czasami po prostu chwili spokoju. Można go odnaleźć na samotnej wyprawie, ale warto też urządzić piwnicę w taki sposób, by pełniła funkcję samotni i jaskini lwa. To coraz popularniejsze rozwiązanie zyskuje zwolenników – zaadaptowanie piwnicy na ten cel nie jest wcale trudne ani wyjątkowo kosztowne.

Piwnica w roli jaskini

Najpierw trzeba dokonać pomiarów pomieszczenia, określić powierzchnię okien, a także zadbać o ocieplenie podłogi. Dobrym rozwiązaniem będzie warstwa wełny skalnej.

Wszystkie te parametry mogą być ważne nie tylko w razie kontroli inspekcji budowlanej czy potrzeby wyceny domu, ale przede wszystkim w razie jakiejś awarii i oględzin przeprowadzanych przez pracownika firmy ubezpieczeniowej ustalającej wysokość ew. odszkodowania za np. zalanie.

Spokój i komfort

W „man cave” musi być zarówno ciepło, jak i sucho, dlatego nie może w niej być śladów grzyba czy wilgoci. Fachowiec sprawdzi, czy to efekt przemarzania lub przesiąkania ściany, a także podpowie, jakie technologie warto użyć do izolacji. Dopasowana warstwa wełny skalnej położona od wewnątrz będzie w takiej sytuacji niezbędna i świetnie dociepli wnętrze, a dodatkowo zapewni izolację od hałasu i pozwoli obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Prace wnętrzarskie – design ma znaczenie

Czas rozpocząć prace wnętrzarskie, czyli zaaranżować piwnicę zgodnie z własnym gustem, stylem, upodobaniami i potrzebami. Zwykle „man cave” wyróżnia surowość, minimalizm i prostota. Popularny jest też styl industrialny.

  Okładzina korkowa na ścianę salonu, sypialni, kuchni czy biura

Na tym etapie wiele zależy od budżetu, jaki można przeznaczyć na urządzenie piwnicy – ciekawe i niebanalne wnętrze można uzyskać niskobudżetowo, a w przypadku pokaźnej sumy można zainwestować w stół bilardowy, świetny telewizor i konsolę, dodatki ze skóry, kamienia czy mahoniu i inne elementy świadczące o prestiżu i pozycji.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://ocieplamyzycie.pl/remont/piwnica-czyli-wnetrze-w-meskim-stylu-pomysly-na-wymarzona-jaskinie-lwa/

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here