Jak wybrać lustro do przedpokoju?
5
(1)

Ten przedmiot jest zawsze obecny w każdym domu. Służy jednocześnie, jako dekoracja i funkcjonalny element w każdym przedpokoju. Jego funkcje są bardzo wyraźne, ale oprócz tworzenia odbicia powierzchnia lustra może zwiększyć przestrzeń lub skorygować niektóre niedociągnięcia jej geometrii. Aby lustro do przedpokoju łączyło wszystkie te funkcje i było prawdziwą ozdobą, ważne jest, aby wybrać odpowiednią opcję i znaleźć dla niej odpowiednie miejsce.

Funkcje wyboru lustra na przedpokój

    Nie można sobie wyobrazić współczesnego życia bez luster. Powierzchnie lustrzane mogą przede wszystkim pokazywać odbicie. A także zwiększają, zmniejszają, wygładzają przestrzeń.

Przedpokój jest swoistą częścią planu domu. W tym pomieszczeniu najczęściej nie ma okien i często dla tej strefy zarezerwowana jest niewielka przestrzeń. I tu pojawia się pytanie, jak poprawnie i skutecznie ustawić takie atrybuty jak lustro. Taki przedmiot z oświetleniem może zdziałać cuda. Ale tylko przy kompetentnym podejściu do wyboru formy, jakości obrazu i ramki.

Nowoczesny design lustra do przedpokoju

    Wybór lustra do przedpokoju zależy od układu i ogólnego stylu przestrzeni życiowej. Ostatnio na rynku pojawiła się ogromna liczba modeli. Lustro w ramie, ze stojakiem u podstawy, z kutymi elementami, z wzorami na powierzchni, szafką z lustrem lub gotową konstrukcją z wieszakiem. Dwa ostatnie rozwiązują również problem przechowywania rzeczy.

Odmiany modeli luster do przedpokoju

  • Do montażu na ścianie

   Montaż naścienny jest najpopularniejszym i najłatwiejszym sposobem montażu powierzchni. Mogą być oprawione w ramę lub być bez niej, mogą być uzupełnione półką u dołu lub innymi elementami. Najczęściej występuje prostokątny, kwadratowy okrągły kształt luster. W tym przypadku można obejść się bez ramek. Ważnym punktem jest odpowiednie powieszenie go, aby domownicy byli dobrze widoczni w polu widzenia. Najlepszą opcją jest umieszczenie lustra w korytarzu po lewej lub prawej stronie drzwi. Istotne jest równomierne zawieszenie lustra (góra – dół), w przeciwnym razie można uzyskać znaczące odkształcenia w odbiciu: jeśli górna część jest nieco dalej od ściany niż dolna, wówczas w odbiciu osoba będzie wyglądać nieco szczuplej. To nie jest złe, ale mylące.

  • Lustra podłogowe

   Takie lustra są odpowiednie do dużych pomieszczeń. Można zobaczyć siebie ze wszystkich stron. Projekt jest dwustronny i mobilny, takie lustro jest łatwe do zainstalowania, można wygodnie je przynieść, zmienić projekt i przestrzeń, zmieniać kąt nachylenia. Są dość praktyczne i mają metalowe lub drewniane wykończenie u podstawy. Lustra podłogowe są zawsze w ramie i mają podstawkę.

  • Poziome powieszenie lustra

   Pozioma forma wizualnie rozszerza ściany i przestrzeń. Należy pamiętać, że sufit jest nieco obniżony. Funkcjonalność lusterek poziomych polega na tym, że pasują one do każdego stylu i pomieszczenia. Nadają się do małego przedpokoju.

  • Pionowe umieszczenie lustra na ścianie

Świetne rozwiązanie dla małych przedpokoi. Pionowe lustro wizualnie poszerza pomieszczenie. Dobra okazja, aby zobaczyć całą swoją postać.

  Zasady korzystania z tablic magnetycznych, korkowych, szklanych i kredowych. Zadbaj o swoją tablicę!

Kształt luster do przedpokoju

  • Owalne – owalny kształt koryguje nieregularności i niestandardowy układ. Właściwie dobrana wysokość rozciąga się w wąskim przedpokoju.
  • Okrągłe – takie lustra wyglądają elegancko w różnych pokojach. Pasują do każdego stylu. Przy właściwym podejściu okrągłe lustro będzie ogólnie wyglądać jak okno, którego tak bardzo brakuje w przedpokoju.
  • Prostokątne – ta forma jest klasyczna i odpowiednia prawie wszędzie. Uniwersalny model jest bardzo odpowiedni dla klasycznego stylu wnętrza. Profesjonalni projektanci doradzają połączenie mebli i lustra w tym samym stylu.
  • Kwadrat – podobne wzory są często oprawione w ramę. Wyglądają harmonijnie w minimalistycznym stylu i jasnych kolorach. Istnieją opcje projektowania dla dwóch kwadratowych luster. Więc przedpokój będzie wyglądał wyjątkowo elegancko.
  • Złożony kształt – dla tych, którzy preferują kreatywne rozwiązania, są lustra o niestandardowym kształcie: w postaci chmury, motyla, kwiatu, niezwykłej figury geometrycznej, ptaka itp. Często takie lustra tworzą rodzaj kombinacji, promienie słońca i koło lustra na środku.

Ściana lustrzana w przedpokoju

  Podobna konstrukcja przedpokoju jest oryginalnym rozwiązaniem, a także spełnia praktyczne zadanie. Taki odbiór znacznie zwiększy przestrzeń. Warto zauważyć, że nowoczesna technologia pozwala na utworzenie takiej ściany za pomocą płytek lustrzanych, mozaiki, paneli, a nawet tapet. Mogą to być kafelki z lustrem, które zmieniają się regularnie, tworząc w ten sposób interesujące wnętrze, zwiększając przestrzeń i służąc, jako powierzchnia lustrzana.

Płytka lustrzana do sufitu jest raczej techniką dekoracyjną, ponieważ lustro nie będzie w tym przypadku mogło spełniać bezpośredniej funkcji. Jest to świetna opcja dla długich i wąskich korytarzy, ale trzeba regularnie dbać o taką powierzchnię, aby nie straciła swoich właściwości.

Kombinacja luster na przedpokoju

   Lustro w przedpokoju nie musi być tylko jedno, można stworzyć całą kompozycję z luster o różnych rozmiarach i kształtach. Ważne jest, aby były w tym samym stylu. Można użyć luster tego samego rozmiaru i umieścić je na różnych ścianach, aby móc obejrzeć się przed wyjściem ze wszystkich stron.Ta technika pozwala również wizualnie rozszerzyć granice pomieszczenia.

  Cegła, naturalna czy imitacja?

Styl lustra

    Jeśli na przedpokoju znajduje się kilka luster, dozwolone są nawet ich różne kształty i rozmiary. Najważniejsze, aby były wykonywane w tych samych ramach, dzięki czemu uzyskuje się efekt kompozycji przypominający galerię sztuki. Cokolwiek można zrobić, lustro musi koniecznie harmonizować z całą przestrzenią, uzupełniać ją i z powodzeniem pasować do wybranego stylu wnętrza.

   Dlatego do klasycznego wnętrza odpowiednie są lustra w masywnych drewnianych lub kutych ramach, w złoconych ramach. Do wnętrz w stylu hi-tech lub minimalizmu odpowiednie jest lustro w plastikowej lub gładkiej metalowej ramie. Rama wykonana z kamyków, muszli lub bambusa jest doskonałym dodatkiem do morskiego stylu, a wersja bezramowa nadaje się do nowoczesnego stylu.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here