Oświetlenie do domu
0
()

Wzory, modele i inspiracje odnajdziesz na https://panlampa.pl/

Rodzaje lamp wiszących

  • Lampy jednopunktowe: czyli najzwyklejszy model, dający jedno źródło światła.
  • Lampy wielopunktowe: modele złożone z kilku mniejszych lamp, które podłączone są do jednego włącznika. Świetnie sprawdzą się w jadalni, zawieszone nad długim stołem, idealnie doświetlając każdy element przestrzeni.
  • Lampa z żyrandolem – wyłącznie do mieszkań z wysokim sufitem, eleganckie i piękne rozwiązanie możliwe do spersonalizowania pod kątem gustu – każdy znajdzie coś dla siebie, czy to żyrandol kryształowy, drewniany czy metalowy.

Gdzie umieścić lampę wiszącą?

To pytanie często zadają sobie ludzie dopiero budujący swój dom, lub też dokonujący remontu. Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Po pierwsze od tego, jak duże jest pomieszczenie i ile planujesz umieścić w nim lamp. Jeśli tylko jedną, to koniecznie lampę umieść na środku pokoju, szczególnie, jeśli jest on dość duży. Jeśli więcej, pomyśl o umieszczeniu jednej lub więcej lampy wielopunktowej.

Szczególnie, gdy np. salon połączony jest z jadalnią, a nierzadko również z kuchnią w mniejszych mieszkaniach, warto dokładnie rozplanować oświetlenie.

Jak silne oświetlenie?

Po drugie ważne jest, jak silną żarówkę będziemy chcieli umieścić w lampie. To z kolei powiązane jest z klimatem, jaki chcemy stworzyć w mieszkaniu. Chcemy, żeby w naszym domu dobrze się odpoczywało, klimat był nieco senny, relaksujący? Wówczas możemy zdecydować się na przytłumione światło w części wypoczynkowej, nie zapominając o dobrym doświetleniu części użytkowych (kuchni czy łazienki).

Pamiętaj też, że można zakupić lampę, w której istnieje możliwość regulacji jasności.

Długość kabla

Długość kabla, na jakiej powinniśmy zawiesić lampę, ponownie zależy w dużej mierze od wielkości pomieszczenia. W dużych pokojach, zwłaszcza jeśli w naszym domu jest wysoki sufit, zawieśmy lampy wysoko, aby oświetlały większą część przestrzeni. Z kolei w mniejszych pomieszczeniach, takich jak sypialnia czy pracownia, nisko zawieszona lampa sprawi odpowiednio doświetli konkretny punkt, np. biurko do pracy.

  Z czego powinno składać się wyposażenie łazienek?

Nowodvorski Lighting- Nowoczesne lampy do twojego wnętrza

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here