Mobilne aplikacje do zarądzania sterowania ogrzewaniem
5
(3)

Zainstalowanie i użytkowanie aplikacji jest niezwykle proste oraz intuicyjne. Inteligentne systemy grzewcze to jednak nie tylko wygoda, ale również spora oszczędność. Sprawdź, jakie zalety ma sterowanie ogrzewaniem za pomocą smartfona lub tabletu i dlaczego warto zainwestować w to popularne rozwiązanie.

Inteligentne systemy grzewcze – postaw na nowoczesność

Jedną z najpopularniejszych obecnie aplikacji, służącej do kompleksowej kontroli systemu ogrzewania z każdego zakątka świata, jest TaHoma. Pozwala ona na bieżąco sprawdzać, a także zmieniać temperaturę urządzenia i inne ważne parametry beż żadnych ograniczeń czasowych. Aplikacja umożliwia śledzenie na żywo zużycia ogrzewania i dostarcza spersonalizowane porady, aby zwiększyć oszczędności. Moduł został opracowany przez firmę Somfy Sp. z o.o. W aplikacji postawiono na minimalistyczny design, umożliwiający jeszcze szybszą obsługę urządzenia.

Wielu użytkowników korzysta również z programu SALUS Smart Home, współpracującego zarówno z systemami iOS i Android, jak również z komputerami stacjonarnymi z systemem Windows lub Linux. Ponadto, dzięki technologii One Touch, użytkownik może stworzyć w module Smart Home indywidualne reguły i polecenia, pozwalające na automatyczne sterowanie wieloma urządzeniami w różnych pomieszczeniach.

Własną aplikację do zarządzania inteligentnymi systemami grzewczymi posiada również firma Junkers, będąca jednym z wiodących producentów m. in. właśnie systemów ogrzewania. JunkersHome umożliwia zdalne ustawianie temperatury urządzenia z dokładnością do 0,5 stopnia Celsjusza. Aplikacja daje również możliwość wyboru spośród kilku różnych trybów ogrzewania, dostosowanych m. in. do pory dnia i nocy oraz panujących warunków atmosferycznych.

Poznaj wszystkie zalety inteligentnych systemów grzewczych

Nie każdy jest świadom, jak wiele zalet ma możliwość swobodnego sterowania ogrzewaniem za pomocą komputera lub telefonu z dostępem do internetu. Przede wszystkim, korzystając z aplikacji kompatybilnych z inteligentnymi systemami grzewczymi, można zauważalnie zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Standardowe systemy zazwyczaj pracują wyłącznie w kilku trybach i nie da się ich dokładnie zaprogramować na dłuższy okres czasu. W tym momencie nieocenione okazują się właśnie inteligentne systemy grzewcze ze zdalną kontrolą za pomocą aplikacji. Warto wiedzieć, że duża część grzejników może zostać wyposażona w dodatkowe moduły, znacznie usprawniające działanie zarówno samej aplikacji, jak i całego systemu grzewczego.

  Co warto położyć na podłodze - alternatywa dla paneli podłogowych

Oszczędność energii nie tylko poza domem

Jedną z największych zalet inteligentnych systemów grzewczych jest możliwość indywidualnego dopasowania ogrzewania do poszczególnego pomieszczenia. Dzięki temu, można szybko obniżyć temperaturę w nieużywanych pokojach – np. w sytuacji, kiedy nie wszyscy domownicy są obecni.

Natychmiastowa zmiana temperatury

Na uwagę zasługuje szybkość reakcji większości urządzeń dostępnych na rynku. Przy dobrym połączeniu internetowym, informacja jest wysyłana ze smartfona, laptopa lub PC i przetwarzana przez system praktycznie w czasie rzeczywistym. W zależności od zastosowanej technologii sieciowej, opóźnienia sięgają wyłącznie kilku, kilkunastu sekund.

Stała i pełna kontrola w jednym urządzeniu

Użycie mobilnych instrumentów i zsynchronizowanie ich z inteligentnymi systemami grzewczymi sprawiło, iż nadzór nad systemem i możliwość edycji najważniejszych parametrów odbywają się wyłącznie z poziomu jednego urządzenia. Jest to niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie, dodatkowo zwiększające poziom bezpieczeństwa (aplikacje umożliwiają nadzór nad wszystkimi procesami systemu ogrzewania).

Inteligentne systemy grzewcze to fenomen, który prawdopodobnie na stałe zagości w większości mieszkań i domów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bowiem mobilne sterowanie poszczególnymi urządzeniami i nadzorowanie ich pracy za pomocą smartfona lub komputera, nie ma praktycznie żadnych wad i negatywnych skutków ubocznych.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here