0
()

„Gwiazdy formują trójkąty i kwadraty”… śpiewa młody, zdolny Dawid Podsiadło. A my, też młodzi, zdolni, pokontemplujemy dziś nad figurami geometrycznymi przemyconymi w nasze cztery ściany. Dzięki takim prostym formom można urządzić bardzo modną przestrzeń, zarówno w przytulnym pokoju dziecięcym, jak i ascetycznym, typowo męskim. Podstawą są oczywiście prostolinijne podłogi oraz ściany, kształt kafelek, czy desek. Jak dopełnić taką bazę, by stworzyć nietuzinkowe, spersonalizowane wnętrze?

Źródło: https://customform.co/produkt/stol-kawowy-daryl-60-czarny/

Spis treści artykułu:

Do kwadratu

Najczęstsza forma figury geometrycznej w naszych czterech ścianach to prostokąty i kwadraty. Ze względu na klasyczny kształt mieszkań idealnie komponują się z przestrzenią. Zazwyczaj szafa, stół, czy kanapa mają właśnie taką formę. Warto podejść jednak do tej bryły z większą fantazją. Co powiecie na czworokątną lampę? Plafon o tej konstrukcji świetnie podkreśli prostolinijność wystroju a wykonany z metalowych materiałów doda industrialnego klimatu. Idąc krok dalej zastanówmy się nad wiszącym oświetleniem w formie  czworościanu. Takie oryginalne rozwiązanie tchnie w pomieszczenie ducha modernizmu. Ostatnimi czasy na fali są stoły i krzesła z prostymi, aczkolwiek przykuwającymi uwagę, nogami. Skoro więc blat jest w kształcie kwadratu to i podstawą niech będzie ten kształt. Taka konsekwencja poskutkuje harmonią, nikt nie zarzuci nam braku wyczucia stylu.

Źródło: https://customform.co/produkt/lampa-wiszaca-metric-m-czarny/

Źródło: https://customform.co/?s=zak&post_type=product&dgwt_wcas=1&lang=pl

Fortuna kołem się toczy

Koło to synonim łagodności, nieskończoności, jedności. Symbolizuje harmonię, równowagę. Odgrywa dużą rolę w symbolice religijnej, uznawane za graficzne przedstawienie absolutu. Powszechnie kojarzy się również ze szczęściem a tego życzy sobie każdy z nas. Warto zatem przemycić ten detal do ulubionego pomieszczenia. Najprostszą metodę będą dodatki: zegary, elementy ozdobnych plakatów, czy lampy.  Te ostatnie mogą być zarówno formą kulistą, jak i typowym okręgiem. Popularne stały się nieskomplikowane elementy oświetlenia z dekoracyjną żarówką, nieprzysłoniętą kloszem. W salonie, czy jadalni sprawdzi się okrągły stół, który nie dość, że prezentuje się świetnie to pomieści więcej osób, szczególnie w mniejszym metrażu.

  Pojemnik na odpady - inwestycja na lata

Źródło: https://customform.co/?s=p%C5%82askich&post_type=product&dgwt_wcas=1&lang=pl

Źródło: https://customform.co/?s=p%C5%82askich&post_type=product&dgwt_wcas=1&lang=pl

Źródło: https://customform.co/?s=trimetric&post_type=product&dgwt_wcas=1&lang=pl

Żelazny trójkąt…

…to dla znawców outsourcingu niezwykle istotne zagadnienie. Dla miłośników nowoczesnego designu to interesujący dodatek dekoracyjny. Trójkąty dominują głównie jako element ścienny. Prym wiodą designerskie tapety zdobione kolorowymi figurami. Idealnie komponują się z dziecięcymi i młodzieżowymi wnętrzami, ale i wśród dorosłych cieszą się powodzeniem. Trójkąt często stanowi jedną ze składowych trójwymiarowych projektów meblowych. Takie kombinacje dają zaskakujący efekt, zwracają na siebie uwagę oraz tworzą iluzję optyczną powiększającą pomieszczenie. Także w lampach doszukamy się tego triku, trójwymiarowość odbija światło sprawiając, że nikt nie przejdzie obok nich obojętnie.

Źródło: https://customform.co/?s=trimetric&post_type=product&dgwt_wcas=1&lang=pl

Zapraszamy do przeczytania poprzednich artykułów z tej serii:

Druciane krzesła – do jakiego wnętrza będą pasować?

Zapraszamy do stołu, czyli jak zaaranżować jadalnię

Skandynawska prostota

Lampy przemysłowe

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here