5
(2)

Meble ogrodowe z drewna

Drewno jest jednym z najstarszych i najbardziej cenionych materiałów. Prezentuje się estetycznie oraz nadaje wykonanym z niego meblom klasycznego i tradycyjnego wyglądu. Warto jednak wiedzieć, że drewno, mimo swoich niewątpliwych zalet i naturalności, nie jest szczególnie polecanym materiałem na meble ogrodowe. Wykonane z niego stoliki i krzesła ogrodowe mogą bowiem ulec zniszczeniu pod wypływem niekorzystnych dla nich warunków atmosferycznych, a więc wilgoci, słońca oraz działania insektów.

Z tych powodów, drewniane meble ogrodowe są polecane do ustawienia np. w zadaszonych pawilonach, altanach ogrodowych lub na zakrytych tarasach. Jeśli zależy nam na ich zachowaniu w dobrym stanie, musimy także pamiętać o ich okresowej impregnacji.

Stoły i krzesła ogrodowe z metalu

Dużą popularnością cieszą się także metalowe meble ogrodowe. Najczęściej z metalu wykonuje się krzesła ogrodowe. Metal jest materiałem trwałym i solidnym, jest więc odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki swojemu nowoczesnemu wyglądowi wykonane z metalu stoły i krzesła ogrodowe idealnie nadają się do ogrodów urządzonych w nowoczesnym i nieco surowym stylu.

Wadą metalowych mebli ogrodowych jest przede wszystkim ich chłód, są one bowiem zimne w dotyku oraz dość surowa prezencja, która nie każdemu musi odpowiadać. O meble ogrodowe z metalu także należy odpowiednio zadbać, gdyż pod wpływem wilgoci i deszczu mogą ulec korozji.

Meble ogrodowe z rattanu

Bardzo modne w ostatnich latach są meble rattanowe. Rattan to bowiem materiał naturalny, który prezentuje się niezwykle estetycznie, zwłaszcza na tarasach oraz w ogrodach. Meble rattanowe są lekkie, można je więc przenosić i dzięki temu w prosty sposób zmieniać aranżację ogrodu. Są także bardzo wygodne i stabilne.

Warto jednak wiedzieć, że meble ogrodowe z rattanu wymagają odpowiedniej konserwacji oraz zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi. Są także dość drogie w zakupie, na co wpływa wysoka jakość tego materiału oraz obecność dodatkowych elementów np. poduszek, w które często są wyposażone sofy oraz krzesła ogrodowe z rattanu.

  Ogrodzenia z siatek zgrzewanych

W jakie sposób wybrać idealne meble ogrodowe?

Meble ogrodowe z drewna, metalu oraz rattanu to zdecydowanie najczęściej wybierane rodzaje mebli do ogrodu. Wszystkie te materiały mają zarówno swoje wady, jak i zalety, stojąc przed zakupem kompletu mebli do swojego kącika na świeżym powietrzu, powinniśmy więc zastanowić się przede wszystkim:

  • gdzie będą stały nasze meble (na otwartej przestrzeni, czy też pod dachem);
  • czy będziemy je często przenosili (powinniśmy zwrócić uwagę na ich wagę);
  • jaki wystrój ogrodu chcemy za ich pomocą uzyskać;
  • czy mamy możliwość ich właściwej konserwacji.

Dzięki odpowiedzi na te cztery krótkie pytania będziemy widzieli, na meble z jakiego materiału postawić. Poszukiwania mebli ogrodowych warto zacząć od przeglądania ofert sklepów internetowych. W atrakcyjnej cenie kupić możemy bowiem stoły i krzesła ogrodowe w TwojPasaz.pl. W jej ofercie znajdziemy duży wybór mebli ogrodowych z różnych materiałów oraz innych akcesoriów przydatnych w każdym domu i ogrodzie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here