0
()

Kiedy poszukujemy mebli, które mogłyby znaleźć się w naszym kąciku wypoczynkowym, w ogrodzie lub na balkonie zazwyczaj myślimy o meblach rattanowych.

Są naturalne, lekkie i estetyczne. Niestety, mają wadę – szybko niszczeją. Firmy zajmujące się produkcją mebli wymyśliły więc alternatywę, dzięki której możemy cieszyć się urokiem tych mebli a jednocześnie o nich nie martwić. Rozwiązaniem tym jest technorattan. Czym jest i gdzie możemy wykorzystać meble wykonane z tego materiału? Sprawdźmy to.

 


Fot. splot technorattanowy mebli marki Bica

Czym jest technorattan?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie gdzie warto wykorzystywać meble wykonane z technorattanu warto przypomnieć czym jest ten materiał. Mówiąc najprościej jest to materiał, który zostaje wykonany z syntetycznej żywicy, która składa się z włókien polietylenowych. Na włókna te nanosi się utrwalacze UV, dzięki czemu technorattan staje się materiałem odpornym na działanie wielu szkodliwych czynników. Swoim wyglądem przypomina naturalny rattan, jest materiałem przyjemnym w dotyku oraz naturalnie wyglądającym.

 


Fot. Brązowa sofa technorattanowa Corfu Love Seat Max marki Curver z Ogrodosfera.pl

Jakie meble produkuje się z tego materiału?

Technorattan staje się coraz popularniejszy i wykorzystywany do produkcji wielu różnych mebli. Wciąż jednak królują meble wypoczynkowe – krzesła, fotele, wygodne ławki oraz różnego rodzaju stoły i stoliki. Pojawiają się także nieco bardziej zaawansowane propozycje takie jak np. kanapy i sofy. Nowym trendem w produkcji mebli technorattanowych jest tworzenie z tego materiału różnego rodzaju skrzyń, pojemników i pufek. Tego typu meble to idealne rozwiązanie, w którym możemy pomieścić wiele niepotrzebnych nam rzeczy. Nie dziwi więc fakt, że wielkie technorattanowe kosze coraz częściej pojawiają się w pokojach dziecięcych jako skrytki na zabawki.

  Taras: stwórz własną oazę spokoju

Czym się cechują?

Meble z technorattanu na pierwszy rzut oka przypominają te, które wykonane są z naturalnego rattanu. Mimo, że stworzone są z syntetycznego materiału nie dają wrażenia “sztuczności”. Technorattan może mieć jednak różne kolory. Poza tym, meble wykonane z tego materiału są lekkie – dzięki czemu możemy bez problemu przestawiać je w dowolne miejsce. Są także odporne na wilgoć a wszelkie zabrudzenia możemy usunąć z nich bardzo łatwo. Zaletą technorattanu jest również fakt, że materiał ten jest odporny na działanie promieni słonecznych – meble nie blakną nawet w pełnym słońcu. Co więcej, nie szkodzą im również ujemne temperatury, dzięki czemu, jeśli zdecdujemy się na umieszczenie ich w ogrodzie lub na balkonie nie musimy martwić się zabezpieczaniem ich przed zimą.

 


Fot. Antracytowe meble technorattanowe Colorado 8 z Ogrodosfera.pl

Gdzie sprawdzą się meble technorattanowe?

Pora odpowiedzieć w końcu na pytanie zadane w tytule. Tym bardziej, że odpowiedź ta jest zaskakująco prosta – meble te sprawdzą się wszędzie. Są odporne na wilgoć, zabrudzenia, kurz czy promienie UV. Dzięki temu z powodzeniem możemy je zastosować zarówno we wnętrzu naszego domu, jak i w ogrodzie czy na balkonie. Przekonało się o tym już wielu zadowolonych użytkowników mebli.

Poniższy film ukazuje różnorodność mebli technorattanowych:

Artykuł powstał dzięki konsultacjom z Ogrodosfera.pl

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here