5
(2)

Kompleksowe wyposażenie kuchni może być prawdziwym wyzwaniem. Jeśli pragniemy urozmaicić swój jadłospis o potrawy z najdalszych zakątków świata, to do ich przygotowania będziemy potrzebowali nie tylko specjalnych składników i egzotycznych przypraw, ale również odpowiedniego sprzętu. Innej patelni użyjemy też do usmażenia naleśników, a innej do zrobienia sadzonych jajek. Wybierając więc garnki do kuchni należy mieć na uwadze ich funkcjonalność. Niżej prezentujemy kilka wskazówek dla wszystkich, którzy zastanawiają się jakie wybrać garnki do kuchni.

Zestawy garnków – matrioszka Twojej kuchni

Funkcjonalność to najważniejsza cecha każdego sprzętu użytkowego – kupujemy go po to, by spełniał swoją funkcję i odpowiadał na nasze potrzeby. Garnki więc muszą spełniać swoje zadanie w kuchni – dobrze, by nadawały się do ugotowania czegoś bardziej skomplikowanego niż wrząca woda (bo z tym, za przeproszeniem poradzi sobie byle czajnik!). Poza uniwersalnymi modelami wyróżniamy specjalne garnki do gotowania mleka lub takie, które są wyposażone w koszyk do głębokiego smażenia. W zależności od naszego zaangażowania w kuchni i nietypowego podejścia do gotowania, możemy potrzebować różnego rodzaju garnków do przygotowania zróżnicowanych potraw. W takim przypadku wybawieniem może okazać się wybór wygodnego zestawu garnków. Zestaw pozwala na kupno kilku modeli garnków, które różnią się od siebie kształtem, wielkością (wysokość, głębokość), maja też odmienne funkcje. Paradoksalnie kupno całego zestawu często pozwala też na zaoszczędzenie miejsca – garnki kupowane w zestawie najczęściej do siebie pasują i można je schować jeden w drugi (niczym rosyjską drewnianą lalkę – matrioszkę).

Wielkość ma znaczenie

Gotowanie może być również dobrą zabawą, a nie tylko przykrym obowiązkiem. Odpowiedni dobór naczyń z pewnością sprawi, że nudne kuchenne obowiązki staną się przyjemniejsze. Przed wyruszeniem na zakupy warto zastanowić się dla kogo właściwie będziemy gotować – jeśli chcemy zaspokajać tylko własne potrzeby oraz nie gotujemy jednej potrawy na cały tydzień to powinniśmy raczej pomyśleć o mniejszych garnkach, a nie wielolitrowych potworach, w których gotuje się bigos dla całego zastępu wojska. Wraz z garnkiem najlepiej kupić od razu pasującą pokrywkę oraz sprawdzić jego dno – czy aby na pewno jest kompatybilne z rodzajem kuchenki, która stoi w naszej kuchni. Garnki możemy wybierać spośród tych zrobionych ze stali nierdzewnej, aluminium lub żeliwa (te ostatnie można wkładać do piekarnika), poszczególne modele różnią się również powłoką.

  Niewielka kuchnia? Postaw na sprzęty 2w1!

Bogaty wybór garnków znajdziesz w sklepie https://europ24.pl/

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here