Wydzielona przestrzeń do zabawy na świeżym powietrzu to nic innego jak znany z osiedlowych obrazków plac zabaw. Podobne konstrukcje w nieco mniejszej skali można z powodzeniem przenosić na nasze podwórka. Pozornie prostą huśtawkę czy domek na drzewie każdy tata może zrobić sam. Ostrzegamy jednak, że takie konstrukcje są objęte wysokim ryzykiem wypadku, które może być niebezpieczne dla zdrowia lub nawet życia naszych pociech. Znacznie bezpieczniej jest sięgnąć po wyroby fabryczne, wykonywane w oparciu o rygorystyczne przepisy.
Przeglądając oferty sklepów internetowych w pierwszej kolejności natrafiliśmy na domki dla dzieci. Są to proste, zadaszone konstrukcje z otworami okiennymi i drzwiowymi. W okresie ciepłych dni dzieci mogą tam bawić się zabawkami, grać w gry planszowe itp. Drewniane domki posiadają bardzo przystępne kolory i nieźle komponują się w ogrodzie. Zestawy są bardzo intuicyjne w montażu. Występują w wersji samodzielnej lub w połączeniu z piaskownicą. Bardzo ważne jest to, aby wybierać tylko i wyłącznie atestowane akcesoria, które są w pełni bezpieczne dla Naszych pociech. Atestowane domki dla dzieci znajdziecie m.in tu – www.produktyogrodowe.pl/43-domki-dla-dzieci-drewniane
Aranżując przestrzeń dla dziecka warto pomyśleć o stoliku piknikowym. Może on pełnić rolę wolnostojącego lub jako integralny element przy drewnianym domku i piaskownicy. Okrągłe stoliki z impregnowanego drewna są trwałe, posiadają wygodną ławeczkę i wysokością dostosowane są do przeciętnych rozmiarów dziecka. Szczeliny między deskami są dostosowane do norm budowlanych, zapobiegających np. zaklinowaniu się paluszka.
Bardziej okazałe konstrukcje to wieżyczki ze zjeżdżalniami lub domki na wysokości. Zajmują relatywnie więcej miejsca i są znacznie bardziej skomplikowane w montażu, ale dają dzieciom znacznie więcej możliwości zabawy. Zazwyczaj wieżyczki takie są doposażone w dodatkowe elementy integracyjne, barierki edukacyjne, linaria, zjeżdżalnie czy mostki, po których można przechodzić. Wysokości wieżyczek nigdy nie przekraczają określonych normami, są więc bezpieczne dla dzieci. Elementy dodatkowe konstruowane są zaś w taki sposób, aby uniemożliwić zaklinowanie czy zawiśnięcie dziecka. Są to zatem konstrukcje przyjazne dla pociech w każdym wieku.
Bez względu na to na jaki typ placu zabaw czy budowli dla dziecka się zdecydujemy, zawsze działamy w myśl rozwoju i zdrowia naszych pociech. Przebywanie na świeżym powietrzu, ruch oraz integracja z innymi dziećmi to podstawa, by rozwój przebiegał w naturalny i wyważony sposób. Popyt na zabawki ogrodowe stale rośnie, nie musimy się zatem obawiać, że zakupiona w markecie budowlanym lub sklepie wysyłkowym pozycja będzie zalegać gdy dzieci wyrosną – z powodzeniem można odsprzedać ją sąsiadom czy rodzinie.