tkaniny-specjalistyczne
0
()

Pożary wybuchają w naszych mieszkaniach, czy też domach najczęściej z powodu zaprószenia bądź też niedopatrzenia. Miejscem szczególnie na nie narażonym jest oczywiście kuchnia. Tutaj bowiem przygotowujemy i spożywamy posiłki, robiąc to bardzo często w biegu, a to z kolei może doprowadzić do zapalenia się tłuszczu lub oleju, używanych przez nas do smażenia potraw. Tego typu pożary są dość trudne do ugaszenia. Warto wiec zainwestować w specjalistyczny sprzęt służący do ich gaszenia.

tkaniny-specjalistycznePożary powstałe w wyniku zapalenia się tłuszczu nie da się ugasić tradycyjnymi metodami. Zastosowanie wody może spowodować chociażby eksplozję tłuszczu, która wywoła rozległe poparzenia u osoby znajdującej się w pobliżu oraz wpłynąć na rozprzestrzenienie się pożaru. W takim przypadku zaleca się użycie specjalnego koca, który skutecznie ugasi nie tylko rozgrzany olej ale także ubrania, pościel oraz meble. Można nim gasić także palących się ludzi. Koc wykonany jest z niepalnej tkaniny – włókna szklanego, odpornego na działanie wysokiej temperatury, sięgającej około 500°C. Powyżej 600°C zaczyna jednak tracić swoje właściwości i topi się. W celu ugaszenia ognia należy szczelnie pokryć go kocem i mocno docisnąć brzegi. Jego powierzchnia pozwala na pokrycie powierzchni około 3m2. Należy przy tym ochraniać jednocześnie własne ciało. Brak dopływu tlenu gwałtownie obniży temperaturę i stłumi pożar w zarodku. Koc posiada uchwyty chroniące dłonie przed poparzeniem.

Najtańszy koc gaśniczy można już nabyć ze cenę około 40 złotych. Jego kolejnym plusem jest także to, że można go stosować wielokrotnie, aż do momentu ich zniszczenia, przepalenia, bądź przedziurawienia. Należy jednak pamiętać, iż należy go poddawać regularnym przeglądom technicznym średnio raz do roku.

Źródło:

http://greenside.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here