miedzy roleta a zaluzja
0
()

miedzy roleta a zaluzjaKażdy zna powiedzenie, dotyczące „okna na świat”. Nie bez kozery na stałe zakorzeniło się ono w potocznych powiedzeniach ludzi, bowiem to właśnie przez okna, świat, który widzimy nabiera konkretnych barw. Co za tym idzie – nasze okna także powinny mieć odpowiednią oprawę.

Oczywisty jest również fakt, że okna w domu, albo w pracy muszą także chronić naszą intymność, dlatego właściwie od zawsze montowane są w nich odpowiednie zasłony, rolety, czy też żaluzje. Z biegiem czasu jednak niepraktyczne kotary i szybko zbierające kurz wertikale przestały spełniać oczekiwania nowoczesnych ludzi. Na ich miejsce zaś szturmem wdarły się plisy do okien.

Plisy okienne to nic innego jak ciekawe połączenie rolety z poziomą żaluzją, montowane bezpośrednio do ram okna, dlatego doskonale sprawdzające się w przypadku okien dachowych. Nie powodują bowiem nieestetycznego „wyginania” się luźnej rolety, a dodatkowo dają możliwość niebanalnego sposobu zasłaniania tego, co się dzieje we wnętrzu domu.

Plisowane osłony można zaciągać zarówno od dołu do góry, jak i odwrotnie, co zdecydowanie korzystnie przekłada się na wygodę i niejednokrotnie dodaje wnętrzu innego wyglądu. Ten typ połączenia rolety z żaluzją świetnie się sprawdza w kuchniach, gdzie często zależy nam jednie na dyskretnym przysłonięciu okna, a niekoniecznie na całkowitym jego zasłonięciu. Ta sama zasada wykorzystania plisowanych zasłon w prowadnicach tyczy się także biur i domowych pokoi. Elastyczne możliwości zasłonięcia szyb od góry, lub od dołu sprawdzają się równie dobrze w słoneczne dni, kiedy wystarczy jedynie przyćmić fragment okna. No i oczywiście estetyka – to wielki atut tej innowacji okiennej.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

  Żarówki sodowe – wszystko, co warto o nich wiedzieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here