artiglo
5
(1)

Spis treści artykułu:

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem obrazu drukowanego?

Obrazy drukowane to doskonała alternatywa dla ręcznie malowanych obrazów. Nie tylko dlatego, że są bardziej korzystne cenowo. Są również mniej zobowiązujące. Łatwo możesz zmieniać je na nowe, nie ponosząc wielkich kosztów. Tego samego nie można powiedzieć o tradycyjnych dziełach, które zazwyczaj są sporą inwestycją i raz powieszone zazwyczaj zagrzewają miejsce na ścianie na dłużej.

Warto wiedzieć, że obrazy na płótnie zawdzięczają swój elegancki wygląd, dzięki temu, jak są wykonane. Przy pomocy specjalnej maszyny, nadruk nanoszony jest na płótno malarskie – takie same, jakiego używają artyści. Następnie płótno naciągane jest na tzw. blejtram. Jest to drewniana rama, która zapewnia stabilność i dobrą prezencję. Dodatkową zaletą blejtramu jest to, że nadaje obrazowi bardziej przestrzenny efekt. Grafika jest bowiem widoczna również po bokach obrazu na płótnie.

Zanim kupisz obraz drukowany upewnij się, czy wybrana przez ciebie grafika będzie dobrze odwzorowana na obrazie. Przeczytaj o tym, jak dana firma wykonuje swoje obrazy. Warto oszczędzić sobie zawodu i zadbać o to, by upatrzony wzór prezentował się na twojej ścianie jak najlepiej!

Gdzie najlepiej powiesić obraz na płótnie?

Drukowane obrazy świetnie zaprezentują się niemal w każdym wnętrzu, pod warunkiem, że będą dobrze dobrane. Zwróć uwagę na akcenty kolorystyczne jakie dominują w twoim pomieszczeniu i wybierz grafikę, która będzie z nimi korespondowała. Obrazy drukowane sprawdzą się w salonie, gdzie mogą stanowić elegancki akcent dekoracyjny. Harmonijny, uspokajający wzór będzie idealny do sypialni.

Mówi się, że kolor czerwony zaostrza apetyt, dlatego obrazy drukowane o takiej barwie będą sprzyjały kuchennym rewolucjom. Możesz także łatwo sprawić, że każdy twój gość poczuje się jak w domu, jeśli powiesisz obraz z motywującym napisem w przedpokoju. Dobrym pomysłem jest również zaaranżowanie ściany w pokoju dziecka czy nastolatka z użyciem obrazu na płótnie. Pamiętaj, że grafika może być dowolna – może się na niej znaleźć ulubiony bohater domownika lub inspirujący cytat.

  Dekoracyjne lampy sufitowe od firmy Sean

Idealny pomysł na prezent

Obrazy drukowane to ciekawy pomysł na oryginalny prezent. Upewnij się tylko, że znasz upodobania osoby, którą chcesz obdarować. Taka dekoracja może być również sposobem na niezobowiązujący podarunek na przykład dla szefa – z odpowiednim designem dobrze sprawdzi się w każdym biurze.

Warto zwrócić uwagę, że na obrazy na płótnie można nanieść dowolnie wybraną grafikę – również twoje prywatne zdjęcia. Pod warunkiem, że dostarczone fotografie posiadają właściwie dużą rozdzielczość, w sieci znajdziesz wiele punktów usługowych, które wykonają na zamówienie wydruk na płótnie.

Zobacz więcej na: artiglo.pl

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here