Szukasz pomysłu na płytki w kuchni? Zobacz jak wygląda mozaika ceramiczna w kuchni i gdzie ją kupić.
5
(2)

Fot. Raw Decor. Mozaika w modnym, heksagonalnym kształcie i pięknym, pastelowym kolorze. W tej aranżacji to nie ściana – jak bywa zazwyczaj – jest tłem dla mebli. Tu na pierwszy plan wysuwa się błękit cudownej mozaiki, dla której szafki kuchenne stanowią doskonałe tło.

Mozaika ceramiczna w kuchni sprawdza się zarówno nad blatem, czyli tam, gdzie często pojawia się tradycyjna płytka ścienna lub tafla szklana, jak i na samym blacie, który może być mozaiką ozdobiony. Kładzie się ją także na podłodze i / lub większej płaszczyźnie ścian kuchni. Niezwykle dekoracyjnie wygląda też wyspa kuchenna pokryta oryginalną mozaiką w nietypowym kształcie.

Oto kilka propozycji wykorzystania mozaiki ceramicznej w nowoczesnej aranżacji kuchni. Modne i coraz częściej poszukiwane są oryginalne jej kształty: okrągłe, owalne, arabeska, heksagon czy wielokątne, nieregularne kafle.

Spis treści artykułu:

Backsplash, czyli mozaika ceramiczna nad blatem

Ściana nad blatem w kuchni to jeden z najważniejszych elementów aranżacyjnych tego pomieszczenia. Zazwyczaj powierzchnię tę – ze względów praktycznych – pokrywamy neutralnymi płytkami, a możemy sprawić przecież, że będzie to jeden z najbardziej dekoracyjnych szczegółów naszego wnętrza.

 

biala-mozaika-nad-blatem-2

Fot. Raw Decor. Dzięki mozaice, można również pobawić się formą, odtwarzając na przykład na ścianie nad blatem w kuchni tradycyjny układ płytek stosowany na podłodze (tzw. jodełka). Taki klasyczny wzór wykonany z białej, prostej mozaiki jest ponadczasowy i wygląda bardzo oryginalnie.

Orientalna mozaika w kuchni

Arabeska to stary i chyba najbardziej rozpowszechniony marokański wzór. Ulubiony od dawna w USA, staje się również coraz bardziej modny i popularny w Europie. O tym, że świetnie uzupełnia on wnętrze w stylu orientalnym, nie trzeba nikogo przekonywać, ale zaskakująco dobrze komponuje się także z nowoczesnymi aranżacjami w stylu skandynawskim czy minimalistycznym.
mozaika-kuchenna-3

  Meble kuchenne schowane za drzwiami

Fot. Raw Decor. Przykład aranżacji kuchni, w której nad blatem wykorzystano białą mozaikę ceramiczną w kształcie arabeski z dopasowaną do niej kolorystycznie fugą. Ściana ta świetnie harmonizuje z całością kompozycji.

czarna-mozaika-ceramiczna-4

Fot. Raw Decor. Czarna mozaika ze skrajnie kontrastującą fugą, wspaniale wydobywającą na światło dzienne piękny kształt arabeski. Backsplash jest tu dominującym elementem aranżacji i idealnie wpisuje się w nowoczesne, minimalistyczne szafki kuchenne z ciemnym frontem i białym blatem.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here