3966588_web
0
(0)

Czym tak właściwie jest antresola? To nic innego jak przestrzeń nie stanowiąca osobnej kondygnacji, lecz wydzielona w obrębie górnej części piętra. Dla bezpieczeństwa użytkowników stosuje się w niej balustrady. Na antresoli przeważnie tworzy się sypialnie, lecz równie dobrze zaaranżować można tam biuro, bibliotekę czy też garderobę.

Spis treści artykułu:

Gdzie można zrobić antresolę?

Na montaż antresoli pozwolić mogą sobie osoby dysponujące wysokimi pokojami. By zapewnić swobodne z niej korzystanie, powinny one posiadać minimalną wysokość około 230 – 240 centymetrów. Wówczas wnętrze będzie wygodne zarówno dla osób znajdujących się na antresoli (nie będą musieli przyjmować niewygodnej, pochylonej postawy), jak i na dolnym poziomie przestrzeni. Antresolę przeważnie wykonuje się z drewna, lecz zastosować można tutaj także technologię żelbetową lub stalową.

Jakie są zalety posiadania antresoli?

Jakie są główne zalety antresoli (oprócz zaoszczędzenia przestrzeni)? To przede wszystkim możliwość nadania wnętrzu oryginalnego, przestrzennego charakteru – antresola może zarówno łączyć jak i dzielić dom, jej zawartość intrygować będzie odwiedzających nas gości. Co więcej, mieszkańcy domu dzięki niej zyskać mogą nowy widok na wnętrze. Oprócz tego, możliwe staje się wydzielenie poszczególnych części wnętrza posiadających różne przeznaczenie. Przykładowo, dolna część wnętrza przeznaczona może być do spotkań z przyjaciółmi i wspólnego spożywania posiłków, górna natomiast, pełnić może funkcję biblioteczki.

Jakie są wady antresoli?

Posiadanie antresoli wiąże się jednak także z pewnymi niedogodnościami takimi, jak chociażby problem ze skutecznym ogrzaniem całego wnętrza. Należy tak rozmieścić grzejniki, by ciepło trafiało nie tylko na antresolę lecz także na dolną część pomieszczenia, w której spędzamy więcej czasu. Najlepszym rozwiązaniem w tego typu wnętrzu będzie ogrzewanie podłogowe. Warto zadbać tutaj także o dobrą izolację dachu.

  Fototapety jako sposób na powiększanie wnętrz

Jak zbudować antresolę w domu?

Budowa antresoli to zadanie niełatwe – należy pamiętać tutaj zarazem o różnego rodzaju elementach konstrukcyjnych (takich, jak słupy czy belki), balustradach, jak i wygodnych schodach. Warto zatem zadanie to polecić wyspecjalizowanym w tego typu zadaniach fachowcom.

Jeżeli nie posiadamy zaufanej ekipy, poszukajmy specjalistów w sieci. Jednym z serwisów skupiających godnych polecenia budowlańców są RekomendowaniFachowcy.pl. Wystarczy, że opiszemy zlecenie i rodzaj prac, jakie mają zostać wykonane, a serwis prześle nam namiary do pięciu ekip, które najbardziej spełniają nasze wymagania. Prosto i szybko!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here