mieszkanie a`la loft
0
()

Wydzielona z przestrzeni parteru nie stanowi osobnej kondygnacji. Przestrzeń otwarta w pionie i poziomie. Poprzez wysokość podkreślony zostaje prestiżowy charakter strefy dziennej.

Antresola we wnętrzu nadaje charakter

Wnętrza z antresolą tworzą ciekawą wizualnie, urozmaiconą przestrzeń. Na otwartej powierzchni, gdzie podział między pomieszczeniami zaznaczony jest umownie antresola stanowi intymną i dyskretną część domu. Do tego lekkie, niczym nie ograniczone schody świetnie wtapiają się w surową przestrzeń. Szare stopnie na tle białej ceglanej ściany plus prosta poręcz to kwintesencja prostoty.

Antresola świetnie oddaje hołd loftowym i przemysłowym inspiracjom. Dobrze jeśli antresola będzie odpowiednio doświetlona poprzez duże okna, które oświetlą nie tylko antresolę ale i przestrzeń parter i schody.

Antresola – idealny sposób na powiększenie przestrzeni

Jak w małym mieszkaniu zyskać kilka, a nawet kilkadziesiąt dodatkowych metrów do zagospodarowania? Najlepszym sposobem będzie antresola. Można na niej urządzić zarówno sypialnię, schowek jak i pokój do pracy wraz z domową biblioteką.  

Antresola daje w domu poczucie otwartej przestrzeni i sprawia, że z jednej strony góra przenika się z dołem, a z drugiej przestrzenie te są nieco oddzielone. Z kolei otwarte schody, galeria i balustrada będą być atrakcyjnymi dodatkami do wnętrza.  

Wnętrze musi być wysokie

Antresola to  znakomite rozwiązanie do małych, ale niestety wysokich wnętrz. Na tej dodatkowej powierzchni pod sufitem można z powodzeniem zaaranżować nie tylko sypialnię, ale też kącik biblioteczny, garderobę czy gabinet.

Chcesz zaaranżować wnętrze z antresolą w roli głównej? Skorzystaj z naszych gotowych projektów.


Więcej aranżacji na : Aranżacje Dekoratorni

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here