Kamień elewacyjny Stegu
5
(1)

Elewacja to często element o którym zapominamy podczas aranżacji naszych ogrodów. Warto jednak zastanowić się jaką fakturę wprowadzić, ponieważ to właśnie ona stanowi tło dla roślin i kształtuje styl w jakim tworzymy ogród.

Styl i estetyka elewacji domu

Przed wyborem materiału elewacyjnego przemyślmy w jakiej stylistyce chcemy utrzymać nasz ogród. Roślinność wspaniale prezentuje się na tle kamienia elewacyjnego, dzięki niemu możemy również stworzyć optymalne warunki dla pnączy, które idealnie odnajdą się w szczelinach.

Chcąc utrzymać ogród w stylu nowoczesnym wybierajmy kamień o regularnych kształtach, surowych fakturach i zimnej kolorystyce. Szarość wspaniale podkreśla zieleń roślin. Kamienie sprawiające wrażenie naturalnych, o nieregularnych formach i złocistych odcieniach przeniosą nas w stylistykę ogrodów słonecznych krajów śródziemnomorskich. Kamień elewacyjny najlepiej komponuje się w połączeniu z gładkimi powierzchniami, nie ograniczajmy się do wykorzystania ich na całości kompozycji.

Kamień elewacyjny zazwyczaj ociepla otoczenie i wprowadza spokojny klimat do naszego ogrodu.

Praktyczność i funkcjonalność

Wybierając kamień elewacyjny zdecydowanie musimy zwrócić swoją uwagę na jego elementy praktyczne, Są one równie ważne jak estetyka. Pamiętajmy aby wybierać sprawdzonych producentów, którzy dają nam gwarancję mrozoodporności i zachowania właściwości fizycznych na długi czas. Kamień elewacyjny nie powinien ulec zniszczeniu pod wpływem warunków atmosferycznych, nie ma prawa kruszyć się ani odbarwiać.

Dobrym wyborem są płytki kamieniopodobne, które idealnie odzwierciedlają naturalny wygląd, zachowując przy tym większą trwałość.

Kamień elewacyjny odpowiedni dla twojej aranżacji z pewnością znajdziesz w ofercie naszego partnera – firmy STEGU.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Tynk zewnętrzny Ceresit VISAGE - elewacja inspirowana naturą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here