deska elewacyjna
0
()

Zastanawiasz się nad wykorzystaniem deski elewacyjnej do upiększenia swojego domu? A może jesteś właścicielem firmy i chcesz, by jej siedziba zmieniła estetykę? Nie jesteś pewien, jaka deska elewacyjna jest najbardziej odpowiednia i jak ją dobrać do stylu budynku? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, które rozwiązania są najlepszymi w twoim przypadku!

Deska elewacyjna a styl rustykalny

Twój dom został wybudowany w taki sposób, by jego styl ewokował rustykalność? Motywy wiejskie i deska elewacyjna to idealne połączenie! Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni kolor paneli, aby deska elewacyjna na dom podkreśliła jego niezwykłą estetykę.

Domy stylizowane na rustykalne nie są budowane z drewna i posiadają zazwyczaj dachy spadowe, kryte dachówką. Gdy deska elewacyjna pokryje ich ściany, domy tego rodzaju zaczynają przypominać dawne drewniane budownictwo. Kluczem jest dobranie odpowiedniego koloru desek. Elewacje domów z deską elewacyjną o fakturze (i barwie!) najbardziej przypominającej powierzchnie drewna wyglądają niezwykle atrakcyjnie i przytulnie, ale i nowocześnie. Jest to dobre zestawienie i powinieneś je rozważyć, by deska zewnętrzna budowała rustykalną atmosferę twojego domu!

Deska elewacyjna w stylu modernistycznym

Wiele domów oraz budynków takich jak biura czy siedziby przedsiębiorstw budowanych jest w stylu nowoczesnym. Dachy tego rodzaju budowli nie są wyłącznie spadowe, często wręcz przeciwnie – są płaskie. Bryła budynku ma ostre kąty i jest pozbawiona opływowych kształtów. W takim wypadku dobrze jest zastanowić się nad deską elewacyjną, która swoim designem oraz barwą podkreśli estetykę tego rodzaju budownictwa.

Wybieraj stonowane kolory i pamiętaj o określeniu, czy deska elewacyjna będzie pokrywała daną budowlę pionowo, czy poziomo. Ma to znaczenie przede wszystkim estetyczne, dostosuj więc swoje wybory do charakteru budowli, którą pokryjesz panelami.

  Styl Mid Century we wnętrzu

Deski elewacyjne w budynkach eklektycznych

deska elewacyjna

Nie każdy budynek będzie pokryty deską elewacyjną w pełni. Czasem tylko dany fragment budowli jest pokrywany deską, inny zaś jest pozostawiany bez dodatków tego rodzaju. Styl modernistyczny w połączeniu z rustykalnym? To właśnie dzięki desce elewacyjnej taka kombinacja jest możliwa, tworząc styl eklektyczny. Można swobodnie łączyć różne wzory i kolory, aby uzyskać unikalny efekt.

Deska elewacyjna może dodać ciepła modernistycznym, sterylnym konstrukcjom, a jednocześnie nadać rustykalnym budynkom nieco nowoczesnego wyglądu.

Szczególnie istotne jest tutaj strategiczne zastosowanie deski elewacyjnej. W stylu eklektycznym często stosuje się ją na konkretnych fragmentach budynku, aby podkreślić pewne elementy architektoniczne. Dzięki temu deska elewacyjna może dodać głębi i zróżnicowania płaszczyzn budynku.

Dobór odpowiedniej deski elewacyjnej może zasadniczo wpłynąć na estetykę budynku, niezależnie od jego stylu – rustykalnego, modernistycznego czy eklektycznego. Wykorzystanie deski elewacyjnej jest nie tylko estetycznym, ale i praktycznym rozwiązaniem, dlatego warto rozważyć jej zakup, aby podkreślić charakter budynku, poprawić jego termoizolację i chronić konstrukcję. Teraz z pewnością łatwiej będzie ci dobrać odpowiedni rodzaj deski elewacyjnej do stylu twojego budynku czy domu!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here