sypialnia w jasnych barwach
5
(2)

JAK SOBIE RADZIĆ Z TYMI DRUGIMI?

Jeszcze kilka lat temu sypialnią w swoim miejscu zamieszkania dysponowało niewiele ponad połowa Polaków. W dodatku na każde pięć sypialni w naszym kraju aż cztery należałoby zaliczyć do małych, nieprzekraczających 15 m2 – wskazują wyniki badań statystycznych z tamtego okresu. Od tamtej pory raczej niewiele się zmieniło, zwłaszcza że ostatnie lata zdecydowanie nie sprzyjały podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu budowy domu lub też o nabyciu mieszkania.

mała sypialnia w kolorach ziemi

DOBRE STRONY

Czy jednak sypialnia musi być duża, aby spełniała swoją podstawową funkcję, polegającą na stworzeniu optymalnych warunków dla efektywnego snu? Wbrew niektórym opiniom małe przestrzenie przeznaczone na nocny odpoczynek mogą posiadać sporo zalet. Można zaliczyć do nich możliwość wykreowania przytulnego pomieszczenia, co niewątpliwie wpłynie na nasze poczucie bezpieczeństwa i odprężenia, a przez to – na łatwiejsze zasypianie.

Inną zaletą jest łatwiejsze utrzymywanie optymalnych warunków dla dobrego snu jak choćby temperatury i wilgotności. Z pewnością też nie bez znaczenia będzie fakt, że w skali całego domu czy mieszkania, mała sypialnia to więcej miejsca na dzienną aktywność w salonie, kuchni lub łazience.

SŁABY PUNKT

Z drugiej strony takie oszczędne gabarytowo pomieszczenia przeznaczone do nocnego wypoczynku nie są też wolne od dość istotnych wad. Za najpoważniejszą z nich należałoby uznać ograniczoną ilość tlenu podczas snu, z jaką niewątpliwie będziemy mieli do czynienia w takim przypadku. A przecież optymalna dawka tlenu to jeden z zasadniczych warunków dobrego wysypiania się. Niedostateczna ilość tego życiodajnego pierwiastka podczas snu oznacza w ciągu dnia problemy z koncentracją i zapamiętywaniem, a także dolegliwości zdrowotne związane z układem krążenia czy też z naszą odpornością.

                Rozwiązanie tego problemu okazuje się nie takie proste. Spanie przez całą noc przy otwartym oknie w większości przypadków nie wchodzi w rachubę z powodu dźwięków, zapachów, niekorzystnych temperatur lub insektów, które mogłyby zakłócać nasz komfort snu. Wykonanie specjalnej wentylacji należałoby uwzględnić jeszcze w fazie projektu budynku, natomiast klimatyzacja może się wiązać z infekcjami lub innymi dolegliwościami.

wygodny materac

OXYGEN PLUS – NIEOCZEKIWANE ROZWIĄZANIE

Na szczęście jest jeszcze jedno wyjście, niepowodujące ani problemów ze zdrowiem, ani nieingerujące w komfort naszego nocnego odpoczynku. Tym rozwiązaniem są materace posiadające właściwości dotleniające. Tak! To nie pomyłka. Na rynku są już osiągalne materace, które oprócz wygody i dbałości o zdrowy kręgosłup uzupełniają zasób tlenu w naszym otoczeniu, a także ułatwiają jego optymalne rozprowadzenie po całym ciele.

Jak to w ogóle możliwe? Wszystko sprowadza się do dwóch zasadniczych części składowych takiego materaca. Za uzupełnianie rezerwy tlenu odpowiedzialny jest pokrowiec Oxygen wykonany z dzianiny, której włókna „oblepione” są niewidocznymi dla oka mikrokapsułkami wypełnionymi tlenem, który jest stopniowo uwalniany noc po nocy. Z kolei specjalistyczne sprężyny Smart Pocket zapewniają nieosiągalny dla innych komponentów materacowych niski i równomierny poziom uciskania ciała, co przekłada się na znakomitą pracę układu krwionośnego i rozprowadzanie tlenu. Zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy w tym zakresie odsyłamy do artykułu na ten temat.

nagradzany materac

MATERAC Z WŁAŚCIWOŚCIAMI DOTLENIAJĄCYMI – LAUREAT TARGÓW

Za to innowacyjne rozwiązanie materac Oxygen Plus marki Comforteo został uhonorowany złotym medalem Targów – Meble Polska 2023. To dzięki takim udoskonaleniom materace poszerzają swoją funkcjonalność, a nasze małe sypialnie stają się jeszcze bardziej przyjazne.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here