Szukasz pomysłu na ozdobienie stołu? Sprawdź nasz przepis na dekorację stołu w stylu glamour.
3.3
(3)

Szukasz pomysłu na wykwitną kolację? Oprócz odpowiedniego menu trzeba też pomyśleć o ozdobieniu stołu. Każdy gość zasługuje bowiem na specjalne traktowanie, a przygotowując specjalne miejce w jadalni, przy kuchennym stole czy w kąciku jadalnianym w salonie, okazujemy mu swój szacunek. W przypadku gości bardzo waznych warto więc postarać się podwójnie. Stół w stylu glamour będzie idealny na takie imprezy. Jak zatem powinna wyglądać dekoracja stołu w tym stylu?

Styl glamour, czyli co?

Styl ten powstał na początku XX w. w Stanach Zjednoczonych – tuż po wielkim kryzysie. Był oznaką bogactwa oraz elegancji. Po raz pierwszy zadomowił się w luksusowych willach gwiazd hollywood. Wnętrza urządzone w tej estetyce świadczyły jednak nie tylko o zasobności gospodarzy, ale też o ich o dobrym guście.
Styl glamour to przede wszystkim łączenie z pozoru niepasujących ze sobą elementów – bogactwa ornamentów i zdobień z minimalizmem i prostotą. Dotyczy to zarówno wystroju całego wnętrza, jak i pojedynczych mebli, czy chociażby wystroju stołu.

Dekoracja stołu glamour

Stół wpisujący się w estetykę glamour powinien charakteryzować się przepychem, jeżeli chodzi o wielość dekoracji, a także błyszczącymi elementami. Nie należy jednak przesadzać. powinniśmy się trzymać od jednego do maksymalnie 3 kolorów, żeby zamiast elegancji nie uzyskać efektu kiczowatości. Złoto, srebro i kryształowe szkło, elegancki obrus i pięknie złożone serwety pomogą ci stworzyć niepowtarzalny klimat glamour na twoim stole.

Dekoracja kuchennego stołu to również świeże kwiaty. Najlepiej w wysokich kryształowych wazonach, tak żeby nie zajmowały dużo miejsca. Obok kwiatów na stole powinny znaleźć się także świece na ozdobnym świeczniku. Dodadzą one blasku i ciepła każdej dekoracji stołu.

A oto efekt, jaki powinniście uzyskać.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here