116
5
(1)

Bateria z termostatem – zalety

Jedną z głównych zalet baterii z wbudowanym termostatem jest możliwość ustawienia stałej temperatury wody, która leci z kranu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że podczas prysznica nie zaskoczy nas zimna lub, co gorsza, gorąca woda. Warto tutaj dodać, że zimna woda pod prysznicem może spowodować jedynie dyskomfort, natomiast gorąca może nas poparzyć, dlatego kwestia wyboru baterii z termostatem dotyka również bezpieczeństwa.

To właśnie dlatego takie rozwiązanie doceniają rodzice, których dzieci już samodzielnie korzystają z prysznica. Montując armaturę sanitarną, jak panele prysznicowe z termostatem mają oni pewność, że dziecko się nie poparzy podczas kąpieli oraz że nie wyleci z krzykiem, że właśnie leje się na niego lodowata woda.
Kolejną zaletą baterii termostatycznych jest łatwość regulacji. Bateria taka wyposażona jest co prawda w dwa pokrętła, z których jedno służy do ustawienia temperatury wody, drugie zaś do mocy strumienia, którą woda ma płynąć. Jeśli zakładamy, że temperaturę mamy ustawioną na stałe, to wchodząc pod prysznic możemy użyć jedynie jednego pokrętła i już cieszyć się kąpielą w komfortowych warunkach.Baterie z termostatem – wady

Niestety, mimo wyżej wymienionych zalet, baterie z termostatem mają również swoje wady. Jedną z głównych jest to, że panele prysznicowe z termostatem nie mogą być instalowane w domach, w których wodę ogrzewa piec przepływowy, gazowy lub elektryczny, bądź też mamy gazowy kocioł dwufunkcyjny. To niestety wyklucza możliwość instalacji baterii z termostatem w części gospodarstw domowych.
Drugą wadą, o której musimy wspomnieć, jest stosunkowo wysoka cena. Jeśli jednak spojrzymy np. na https://silla.pl/pol_m_Panele-Prysznicowe_Z-termostatem-345.html i porównamy ile kosztują panele prysznicowe z termostatem do tych bez niego, to zauważymy, że różnica w cenie nie jest aż taka duża. Wydaje się więc, że przy zmianach w łazience czy przy wykańczaniu nowej, warto wziąć pod uwagę wybór paneli z termostatem. Komfort kąpieli, jaki mogą one zapewnić, jest o wiele wyższy niż kąpiel pod prysznicem, w której mogą nas zaskoczyć znaczne wahania temperatury wody.

  Stwórz łazienkę najwyższej jakości

Na koniec chcemy dodać, że panele prysznicowe z termostatem to nie jedyne miejsce, gdzie instaluje się baterie termostatyczne. Możemy bowiem spotkać również baterie wannowe z termostatem, choć to właśnie w przypadku prysznica stała temperatura wody ma największe znaczenie, dlatego skupiliśmy się tutaj na takim właśnie rozwiązaniu.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here