5
(3)

W każdym domu święta to wyjątkowy czas. Nic więc dziwnego że dużo czasu poświęcamy na przygotowania, nie tylko do wigilijnej kolacji, ale też odpowiednich dekoracji. Gości witamy już od progu przepięknym świątecznym wiankiem. Bożonarodzeniowa dekoracja salonu to już niejako standard każdego nowoczesnego wnętrza. A pod koniec dnia możemy się zrelaksować w pięknie udekorowanej sypialni. Oto ponad 20 pomysłów na świąteczne aranżacje w nowoczesnym stylu. 

Świąteczne stroiki 

Świąteczne stroiki cieszą się ogromną popularnością, gdyż za ich pomocą można udekorować każde pomieszczenie w mieszkaniu, zaczynając od drzwi wejściowych. Okrągły stroik ze świeżych gałązek choinki nie tylko wprowadzi do wnętrza bożonarodzeniowy klimat, ale też otuli zapachem cały dom. Stroiki mogą mieć okrągły kształt i mogą zdobić, drzwi czy też ściany. Gałązki, bombki i świece można także ułożyć na kominku, komodzie lub parapecie.

Świąteczne stroiki warto również ustawić na wigilijnym stole, gdzie w towarzystwie świec będą doskonałą dekoracją świątecznej kolacji.

Salon w świątecznym klimacie

Salon jest najważniejszym miejscem w domu, warto więc poświęcić chwilę czasu na wprowadzenie do niego świątecznego klimatu. Świąteczną dekorację salonu należy rozpocząć od tekstyliów, jak poduchy czy koce z bożonarodzeniowym motywem bądź w odcieniach czerwieni. Doskonale sprawdzą się tu również złote lub srebrne poduchy, a także narzuty w kolorze ciemnej zieleni.

Stroiki z bombek, bożonarodzeniowe figurki reniferów, mikołajów czy aniołów będą dopełnieniem świątecznej aranżacji każdego salonu. Nie można również zapomnieć o świecach i lampkach, gdyż to właśnie światło stworzy najpiękniejszy klimat we wnętrzu.

Bożonarodzeniowa aranżacja sypialni

Bożonarodzeniowy klimat w sypialni będzie dopełnieniem aranżacji całego mieszkania. Bardziej niż w salonie powinniśmy tu zwrócić uwagę na tekstylia, jak pościel, poduchy czy narzuta na łóżko. Motywy świąteczne mogą dziś zagościć na całym naszym łóżku. Na nocnych stolikach możemy ustawić świąteczne figurki, czy stroiki. No i oczywiście nie zapomnijmy o wyjątkowym świetle świec.

  Jak prać ręczniki, kołdry i poduszki? Praktyczny poradnik

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here