0
()

Technologia pędzi – czy można za nią nadążyć?

To może wydać się niewiarygodne, ale na rynku co roku pojawia się kilka zupełnie nowych serii telewizorów. Decydując się na nowy sprzęt pamiętajmy, że nie jesteśmy w stanie nadążyć za bezustannie rozwijającą się techniką. Trzeba postawić na jakość, sprawdzoną markę i funkcjonalność, która będzie dla nas satysfakcjonująca. Oczywiście warto założyć maksymalny budżet – na nowoczesny telewizor można wydać bajońskie kwoty. Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym postawimy telewizor, a przede wszystkim odległość od ekranu i wyposażenie wnętrza. Jakie modele brać pod uwagę? 

Podświetlenie LED, czyli to, co lubimy najbardziej

Przeglądając oferty telewizorów na allegro lub w sklepach online zauważymy, że wiele z nich wyposażonych jest w technologię LED. To właśnie dzięki tym diodom matryca stała się cieńsza, a urządzenia są bardziej energooszczędne. Satysfakcjonująca będzie również cena, choć jeżeli zależy nam na idealnej równomierności podświetlania matrycy, najlepiej wybrać nieco droższe rozwiązanie, czyli FULL LED. Nieskazitelny obraz wyniesie domowy ekran na wyższy poziom! Jeżeli marzymy o czymś ekstra – na rynku pojawiają się już super nowoczesne telewizory z oświetleniem OLED.

Zakrzywiony ekran – czy warto?

To ciekawy dodatek, który także często pojawia się w sklepach, na przykład na allegro. Dzięki niemu ostrość obrazu jest równomierna na całym ekranie, wydaje się on również nieco większy. Obraz dostosowuje się do naszego pola widzenia, dzięki czemu komfort oglądania będzie jeszcze doskonalszy. Zakrzywione ekrany znajdziemy najczęściej w telewizorach FULL HD i 4K.

  Nowy trend w aranżacji wnętrz, czyli płytki heksagonalne

Jaka rozdzielczość będzie najlepsza?

Jak łatwo się domyślić, format 4K to zdecydowanie nowocześniejsze rozwiązanie niż FULL HD, bo piksele są znacznie mniejsze, a co za tym idzie – obraz jest doskonalszy nawet z niewielkiej odległości. Niestety, 4K to rozwiązanie, które wciąż czeka na swój czas, bo o wiele prościej znaleźć materiały, które świetnie wyglądają w FULL HD. Większa rozdzielczość to również większe wymagania, dlatego sprawdzając parametry telewizora 4K upewnimy się, czy będzie obsługiwał HDMI 2.0.

Bardzo inteligentny telewizor, czyli Smart TV

Jeżeli lubimy oglądać materiały na życzenie albo filmy puszczane bezpośrednio z sieci (na przykład z YouTube`a), warto zainwestować w Smart TV. Taki telewizor będzie obsługiwał wiele ciekawych aplikacji, ale daje także inne możliwości. Co powiecie na urządzenie, które już nie potrzebuje pilota? Właśnie do tego zmierza technologia Smart TV!

Telewizor marzeń – ile cali wybrać?

Kupując telewizor, za pewne marzy nam się duży ekran, który zmieni nasz salon w mini-salę kinową. Warto jednak ocenić, gdzie możemy go postawić i w jakiej odległości od urządzenia będziemy go oglądać. Przy telewizorach 40 calowych (często wybieranych), odległość powinna wynosić ok 1,6 metra, a przy 50 calach to już 2 metry. Czy w naszym mieszkaniu mamy aż tyle miejsca?

Ile waży telewizor, czyli: gdzie postawić sprzęt?

40 calowy telewizor LCD waży około 10 kilogramów, a im większy ekran, tym większa waga. Warto więc ustalić, gdzie stanie (lub zawiśnie) urządzenie i czy ekran będzie na tyle odpowiedni, że ogarniemy go wzrokiem, nie musząc wodzić po nim w prawo i lewo. Pamiętajmy również o estetyce: zapytajmy fachowca, w jaki sposób ukryć kable lub zainwestujmy w sprzęt, który ich po prostu nie potrzebuje!

Decydując się na telewizor starajmy się wziąć pod uwagę wszystkie aspekty: począwszy od parametrów, poprzez cenę i wygląd urządzenia. Dzięki temu posłuży on całej rodzinie przez długie lata.

  Listwy przypodłogowe drewniane - jakie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here