ocieplenia-pianka
5
(1)

Przyczyn takiego stanu rzeczy doszukiwać należy się w wielu czynnikach. Przede wszystkim – ocieplanie pianką poliuretanową jest stosunkowo tanie, a co za tym idzie – dostępne dla praktycznie każdego użytkownika domu lub mieszkania. Nie bez znaczenia jest też fakt, że jest to metoda wyjątkowo szybka w aplikacji oraz niewymagająca wcześniejszego przygotowania lokalu do wykonania ocieplenia.

Jakie narzędzia do ocieplania domu?

Wykorzystując specjalnie do tego zaprojektowane i przeznaczone pistolety, polega ona na aplikowaniu pod dużym ciśnieniem specjalnego materiału, który nakładany na powierzchnię znacznie rozszerza swoją objętość, wypełniając szczelnie wszystkie szczeliny i zakamarki. Pozwala to na uniknięcie efektu tak zwanych mostków cieplnych, związanych z występowaniem w warstwie izolacyjnej łączeń oraz luk, które negatywnie wpływają na współczynniki izolacyjne danego pomieszczenia.

Czym ocieplać dom?

Używana do ociepleń domu pianka poliuretanowa PUR jest całkowicie przyjazna dla środowiska. Nie wchodzi ona w reakcje chemiczne z naturalnie występującymi w przyrodzie pierwiastkami i substancjami. Nie wykazuje ponadto właściwości uczulających, ani też negatywnego wpływu zarówno na roślinność, jak też zwierzęta domowe i występujące naturalnie w przyrodzie. Wraz z upływem lat nie traci ona swoich właściwości izolacyjnych, pozwalając na dłuższy czas zapomnieć o potrzebie wykonania izolacji pomieszczeń.

Wybierając zleceniobiorcę, któremu powierzymy wykonanie prac dociepleniowych, warto zwrócić uwagę na to, jakim doświadczeniem może się on pochwalić. Istotne będą ponadto – posiadane zaplecze techniczne (a więc liczba i rodzaj posiadanego sprzętu) i personalne (liczba zatrudnionych pracowników), co wpływać będzie zarówno na jakość świadczonych usług, jak też terminowość wykonywanych prac.

Zalecane jest też zasięgnięcie informacji o wykonawcy u osób, które zlecały mu w przeszłości wykonanie docieplenia. Będą one najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o tym, czy prace zostały przeprowadzone w sposób sumienny i zgodny z oczekiwaniami.

  Jak i gdzie kupować materiały do budowy domu? LEPSZA JAKOŚĆ

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here