bathroom-1336164_1920
5
(1)

Prace przygotowawcze w remoncie łazienki

Jeszcze przed planowanym remontem, warto upewnić się, czy możliwe jest przeprowadzenie zmian w zakresie ustawienia urządzeń sanitarnych. Należy znać dokładne wymiary pomieszczenia. W dużej łazience można wydzielić strefy użytkowe, np. pralnię i toaletkę. Bardzo często konieczne jest skucie posadzki i zerwanie farb położonych na ścianach. Jeżeli brakuje pieniędzy na wykonanie wszystkich niezbędnych prac, warto rozważyć wzięcie pożyczki online.

Należy pamiętać o usytuowaniu pionu kanalizacyjnego oraz poziomie podłogi. W przypadku małej łazienki, w której znajduje się wanna, warto rozważyć jej wymianę na prysznic.

bathroom-1336164_1920

Wymogi elektryczne w łazience

Gniazdka elektryczne powinny się znajdować jak najdalej od źródeł wody. Minimalna odległość między gniazdkiem a prysznicem lub wanną to 60 centymetrów. Ważne jest także, na jakim poziomie zostaną umieszczone gniazdka – powinny znajdować się co najmniej 120 centymetrów nad podłogą. Najlepsze będą gniazdka elektryczne z bolcem uziemiającym lub z klapką zabezpieczającą.

Ogrzewanie łazienkowe

Bardzo wygodne są grzejniki z pionowych kolektorów. Można je wykorzystywać między innymi do suszenia prania. Komfortowym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe, które umożliwia chodzenie boso po pomieszczeniu.

Aranżacja łazienki z lustrami

Lustro łazienkowe powinno się znaleźć 20 centymetrów nad umywalką. Podwieszane meble łazienkowe sprawią, że pomieszczenie nabierze lekkości. Łatwiej będzie też utrzymać czystość.

Świetnym pomysłem – zwłaszcza w małej łazience, jest umywalka osadzona lub postawiona na blacie. Pod nim może znajdować się miejsce na środki czystości. Dobrym rozwiązaniem będzie szafka z lustrem – to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca. Płytki na ścianach warto położyć tylko w miejscach najbardziej narażonych na wilgoć. Obniży to koszty remontu, a łazienka zyska pod względem estetycznym.

  Kupujemy okna bez niespodzianek

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here