bathroom-1336164_1920
0
(0)

Prace przygotowawcze

Jeszcze przed planowanym remontem, warto upewnić się, czy możliwe jest przeprowadzenie zmian w zakresie ustawienia urządzeń sanitarnych. Należy znać dokładne wymiary pomieszczenia. W dużej łazience można wydzielić strefy użytkowe, np. pralnię i toaletkę. Bardzo często konieczne jest skucie posadzki i zerwanie farb położonych na ścianach. Jeżeli brakuje pieniędzy na wykonanie wszystkich niezbędnych prac, warto rozważyć wzięcie pożyczki online.

Należy pamiętać o usytuowaniu pionu kanalizacyjnego oraz poziomie podłogi. W przypadku małej łazienki, w której znajduje się wanna, warto rozważyć jej wymianę na prysznic.

bathroom-1336164_1920

Wymogi elektryczne

Gniazdka elektryczne powinny się znajdować jak najdalej od źródeł wody. Minimalna odległość między gniazdkiem a prysznicem lub wanną to 60 centymetrów. Ważne jest także, na jakim poziomie zostaną umieszczone gniazdka – powinny znajdować się co najmniej 120 centymetrów nad podłogą. Najlepsze będą gniazdka elektryczne z bolcem uziemiającym lub z klapką zabezpieczającą.

Ogrzewanie

Bardzo wygodne są grzejniki z pionowych kolektorów. Można je wykorzystywać między innymi do suszenia prania. Komfortowym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe, które umożliwia chodzenie boso po pomieszczeniu.

Aranżacja łazienki

Lustro łazienkowe powinno się znaleźć 20 centymetrów nad umywalką. Podwieszane meble łazienkowe sprawią, że pomieszczenie nabierze lekkości. Łatwiej będzie też utrzymać czystość. Świetnym pomysłem – zwłaszcza w małej łazience, jest umywalka osadzona lub postawiona na blacie. Pod nim może znajdować się miejsce na środki czystości. Dobrym rozwiązaniem będzie szafka z lustrem – to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca. Płytki na ścianach warto położyć tylko w miejscach najbardziej narażonych na wilgoć. Obniży to koszty remontu, a łazienka zyska pod względem estetycznym.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here