Małe mieszkanie wymaga dużo pracy. Warto jednak dobrze zaplanować małą kuchnię, by była funkcjonalna.
5
(4)

Pomysł na małą kuchnię

Planując zabudowę małej kuchni, powinniśmy znać kilka zasad, które uchronią nas przed popełnieniem poważnych błędów. Jeśli mamy małą kuchnię i chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń pamiętajmy, że zabudowana meblami od podłogi po sufit sprawia wrażenie jeszcze ciaśniejszej niż jest w rzeczywistości… Ale! Nie zawsze.

Ten projekt obala stereotypy – to doskonały pomysł na małą kuchnię. BEKO – OIM 27201 A – Piekarnik multifunkcyjny w linii wzorniczej retro. 

Jak rozplanować zabudowę w małej kuchni?

Jedną ze ścian zabudowano maksymalnie. Białe, gładkie fronty bez widocznych uchwytów, nie tylko nie zmniejszają wnętrza, ale optycznie je powiększają. Dodatkowo zlew umieszczony w niszy, którą wykończono czarnym błyszczącym materiałem dodaje całości głębi.

Kuchenka na wyspie to także świetne rozwiązanie na tej przestrzeni. Dzięki temu zyskujemy trójkąt roboczy, który ułatwia nam pracę w kuchni. Na tak niewielkiej przestrzeni otwartej na salon nie zapominajmy o stylistyce, która nie będzie zaburzała całości aranżacji. Musi się ona idealnie wpisać tworząc z resztą mieszkania spójną całość.

Architekt : Maciej Bogaczewicz

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

  Biało-czarna kuchnia. Pomysły na aranżacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here