1405412822-drzwi-przesuwane-w-profilu
5
(1)

Drzwi szklane skrzydłowe

Proste, ale jednocześnie efektowne. Skrzydłowe drzwi wykonane z tafli szkła doskonale nadają się do nowocześnie urządzonej przestrzeni, ale również tej klasycznej mogą nadać niecodzienny urok. Ze względu na swoją przejrzystą strukturę potrafią one optycznie powiększać przestrzenie, dlatego też idealnie nadają się do kawalerek i innych małych pomieszczeń.

Drzwi te mogą być wykonane także jako dwuskrzydłowe w różnych wymiarach zgodnie z wymaganiami klienta. Jako że są one produkowane ze szkła hartowanego, nie ma ryzyka, że będą niebezpieczne – nawet w przypadku zbyt mocnych uderzeń, drobinki są zabezpieczone przed rozsypywaniem się specjalną folią.

1405412822-drzwi-przesuwane-w-profiluDrzwi szklane przesuwne

Gdy szukasz pomysłu na takie drzwi, które zajmują mało miejsca i przy tym są efektowne, warto pomyśleć właśnie o ich szklanej wersji. Doskonale nadają się tam, gdzie nie można zastosować zwykłych drzwi skrzydłowych, ponieważ zajęłyby one zbyt dużo miejsca, ale również jako drzwi dwuskrzydłowe nadają się do większych przestrzeni, na przykład do podziału części jadalnej i salonu.

Można nimi szybko odmienić aranżację przestrzeni, ponieważ ich montaż nie wymaga skomplikowanych prac. Do drzwi przesuwnych ze szkła montuje się specjalne systemy jezdne – są one dostępne w wersjach montowanych także do ściany lub do sufitu, więc nie ma potrzeby montowania szyn w podłodze.

Pełen wachlarz wzorów do wyboru

Do produkcji drzwi szklanych wykorzystać można różnego rodzaju szkła. Standardowy wybór to drzwi przezroczyste, ale wtedy, gdy chodzi o zasłonięcie przestrzeni, można wybrać także szkło matowe, grafitowe, brązowe czy beżowe. Szyby mogą być też ozdobione piaskowanymi wzorami lub też wzorami przeźroczystymi na matowym szkle. Istnieje też możliwość wykonania nadruków na szkle, a tutaj wybór grafik jest naprawdę bardzo szeroki, więc można dopasować je do każdej przestrzeni.

  NAJGORĘTSZE TRENDY DEKORATORSKIE

Gdzie zamówić drzwi ze szkła?

Drzwi szklane są oferowane w wielu firmach, które produkują tego rodzaju elementy dla klientów. Warto postawić na doświadczonego wykonawcę, który zaprojektuje drzwi, a następnie wykona je zgodnie z wytycznymi. Ceny zależne są przede wszystkim od wymiarów, typu drzwi, zastosowanych okuć, również wykończenia szkła. Na ogół drzwi jednoskrzydłowe to wydatek od 500 do 1500 złotych.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here