Mała kuchnia to nie grzech. Mała kuchnia z wyspą to prawdziwe wyzwanie! Zobacz jak ją zaaranżować.
5
(3)

Kuchnia z wyspą to marzenie każdej gospodyni. Utarło się, że w małych mieszkaniach, jak również w przypadku aneksu kuchennego wyspa nie będzie praktycznym rozwiązaniem. Będzie jedynie zajmować niezbędne miejsce. Nic bardziej mylnego. Jak się okazuje wyspa w kuchni o niewielkim metrażu również jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Jakie zalety ma wyspa w kuchni?

Ile metrów powinna mieć kuchnia z wyspą?

Wyspa w kuchni to bardzo praktyczne rozwiązanie, niezależnie od metrażu pomieszczenia. Gdy kuchnia jest osobnym pomieszczeniem, wówczas przyjmuje się, że powinna mieć ona około 15 m2. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w domach lub dużych mieszkaniach, gdzie sama kuchnia ma duży metraż. Mniejsza powierzchnia sprawi, że wyspa będzie bardzo niefunkcjonalna i zwyczajnie będzie przeszkadzać w poruszaniu się. Kuchnia z wyspą to jednak bardzo częste rozwiązanie w przypadku kuchni otwartej na salon.

Czy wyspa sprawdzi się w aneksie kuchennym lub małej kuchni?

Metraż aneksu kuchennego jest zwykle niewielki. W takim układzie pomieszczeń kuchnia połączona jest z jadalnią i salonem. W przypadku aneksu wyspa sprawdza się doskonale, gdyż po pierwsze idealnie oddziela kuchnię od salonu, a po drugie może zastępować jadalniany stół. Oczywiście przy aranżacji małej kuchni z wyspą należy brać pod uwagę minimalne odległości, które zapewnią nam sprawne poruszanie się po tym pomieszczeniu. Przyjmuje się, że wyspa powinna być odsunięta od zabudowy kuchennej o około 120 cm. W przypadku wyspy przy aneksie kuchennym będziemy mieli do dyspozycji nie tylko dodatkowy blat w kuchni, ale też miejsce na kuchenkę czy inne sprzęty AGD.

2 KOMENTARZE

  1. Zawsze marzyłam o dużej wyspie w kuchni. Te inspiracje napawają mnie optymizmem, bo nie posiadam dużej kuchni czy salonu, do której można 'wjechać’ z wyspą. Może coś się wymyśli :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here