Porządki kuchenne, od czego zacząć?
5
(2)

Uporządkuj życie od kuchni

Taki przegląd najlepiej zacząć od miejsca, w którym zgromadzone przez nas w ciągu lat rzeczy nie wzbudzają wiele sentymentów, są w głównej mierze jedynie praktyczne i niezbędne do normalnego funkcjonowania. Możemy więc zacząć od kuchni.

Tego typu przedsięwzięcia dobrze jest zaczynać od planu – zastanówmy się ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić i od tego uzależnijmy zakres podejmowanych działań. Sprzątnięcie codziennie jednej/ dwóch szafek to dobra opcja dla zapracowanych. To tak naprawdę niewiele, ale robi różnicę i krok po kroku wprowadza powiew świeżości do naszego mieszkania. Przeglądając rzeczy zwróćmy uwagę w pierwszej kolejności na te, które są uszkodzone i postarajmy się je wymienić.

Porysowane czy stłuczone elementy zastawy to jeszcze nie sygnał to wyrzucenia całego kompletu. Warto wtedy poszukać sklepów, które oferują tego typu produkty pojedynczo, np. talerze na sztuki.

Nie zapominajmy również o tym, że akcesoria kuchenne powinny być przede wszystkim bezpieczne – plastikowe, bez oznakowania poświadczającego, że nadają się do użytku w celach spożywczych mogą stwarzać zagrożenie dla naszego zdrowia teraz lub w przyszłości. Idąc tym tropem nasz cedzak wykonany z tworzywa sztucznego, a mający często styczność z gorącymi potrawami lepiej zamienić na taki, który będzie odporny na wysoką temperaturę.

Potrzebna nie tylko w łazience

Gdy już uporamy się z tym, co już posiadamy, zastanówmy się nad tym, czego nam brakuje, a co ułatwiłoby nam funkcjonowanie. Jednym z przydatnych elementów wyposażenia kuchni jest z pewnością waga kuchenna elektroniczna. To wygodne urządzenie, które pomoże nam sprawnie przebrnąć przez przepisy na potrawy, w których ilości poszczególnych produktów są podawane w jednostkach masy a nie do odmierzenia szklanką/ łyżką czy łyżeczką.

  Biała, czysta i przytulna nowoczesna kuchnia z akcentem retro

Ponadto waga kuchenna elektroniczna może okazać się niezbędna jeśli staramy się zrzucić zbędne kilogramy czy to na własną rękę czy z pomocą dietetyka- policzenie kalorii wymaga ważenia spożywanych posiłków. Poza niezaprzeczalną funkcjonalnością to urządzenie stanie się z pewnością ciekawym dodatkiem i ozdobą naszej kuchni.

Oczyszczona przestrzeń, spokojny umysł

Pozbycie się zniszczonych talerzy, kubków, garnków czy niepraktycznych cedzaków itp. i ewentualne uzupełnienie kuchni nowymi, przydatnymi rzeczami to tylko powierzchowny efekt jaki uzyskamy sprzątając tą przestrzeń. Najcenniejsze co uda nam się tym osiągnąć to porządek wewnętrzny, bo czyste, doprowadzone do ładu pomieszczenie to czysta, wolna od nadmiaru głowa, a to bezcenny stan.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here