Jakie elektronarzędzia do domowego warsztatu
5
(1)

Wywiercenie dziury w ścianie, wkręcenie kołka lub pocięcie kawałków drewna na opał to czynności, które większość z nas wykonuje w domu niemal codziennie. Kiedy mamy do dyspozycji dobrej jakości elektronarzędzia, możemy być pewni, że praca będzie przebiegała szybko i bezpiecznie.

Co do domowego warsztatu?

Elektronarzędzia powinny być trwałe i funkcjonalne, muszą także charakteryzować się wysoką jakością wykonania. Zarówno w marketach budowlanych, jak i sklepach internetowych wybór jest spory, dlatego przed zakupem należy zorientować się, co dokładnie będzie nam potrzebne. Nie warto kupować zaawansowanego sprzętu, który sprawdza się na budowie, kiedy mamy w planach jedynie drobne naprawy w domu. Szczególnie że rozpiętość cenowa w przypadku takiego sprzętu okazuje się bardzo duża.

Co jest więc istotne? Przede wszystkim musimy zastanowić się, czy wolimy elektronarzędzia zasilane z sieci, czy akumulatorowe. To drugie rozwiązanie charakteryzuje się mniejszą mocą i krótkim czasem działania. Świetnie sprawdzi się więc przy niewielkich pracach w przydomowym warsztacie lub ogrodzie. Nie trzeba wówczas korzystać z przedłużacza. Na budowie potrzebny jest mocniejszy, zasilany energią elektryczną sprzęt, natomiast do domowego użytku w zupełności wystarczy wiertarka o mocy 500–600 W. Pozwoli to na wiercenie otworów w płytkach, metalu oraz drewnie. Dzięki wykorzystaniu mechanizmu udarowego sprzęt poradzi sobie również z betonem i cegłą ceramiczną. Kupując wiertarkę, powinniśmy pamiętać też o wiertłach oraz niezbędnych końcówkach.

Inne przydatne elektronarzędzia

Wiertarka jest sprzętem na tyle uniwersalnym, że z powodzeniem można wykorzystać ją do wkręcania śrub lub wkrętów. Najwygodniej jednak używać do tego wkrętarki, która okazuje się niezastąpiona podczas montażu np. mebli lub regipsów.

Również wybierając ten sprzęt, warto zasugerować się częstotliwością jego stosowania. Jeśli będziemy używać go tylko okazjonalnie do drobnych prac, powinniśmy zdecydować się na małą poręczną wkrętarkę. Od tych profesjonalnych modeli różni ją liczba obrotów, rozmiar oraz dodatki, które znajdują się w zestawie. Najlepiej sięgnąć po wkrętarkę z zasilaniem akumulatorowym, która umożliwia wygodną pracę w każdych warunkach, bez konieczności poszukiwania źródła zasilania energią elektryczną.

Lepszym, bardziej wydajnym rozwiązaniem jest akumulator Li-Ion, ale trzeba liczyć się z tym, że zapłacimy za taki sprzęt więcej niż za zasilany ogniwem Ni-Cd lub Ni-MH. Pilarka to inna nazwa elektrycznej piły łańcuchowej. W przydomowym ogrodzie jest niezastąpiona, dlatego powinna znaleźć się w podstawowym zestawie warsztatu. To idealne narzędzie do przycinania gałęzi drzew, a także sklejki i płyt wiórowych. Warto jednak pamiętać, że nie jest tak wydajna jak piła spalinowa.

Inne elektronarzędzia do warsztatu:

  • przecinarka;
  • szlifierka kątowa;
  • szlifierka stołowa;
  • wyrzynarka.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here