Szukasz inspiracji na kolor ścian do sypialni? Zobacz czym się kierować przy jego wyborze.
5
(2)

„Historia toaletki sięga XVII wieku. Początkowo toaletką nazywano niewielkich rozmiarów stolik o dwóch lub trzech szufladach. Największą popularność toaletka zyskała wiek później i stała się podstawowym meblem, który wchodził w skład  każdej sypialni. Łączona była również z sekretarzykiem”


Spis treści artykułu:

Dlaczego toaletki w sypialni?

Najważniejszą funkcją toaletki jest stworzenie warunków, pozwalających na zadbanie o swoje ciało i urodę. Dodatkową zaletą jest to, że ten mebel w sypialni skraca czas okupowania łazienki przez kobietę – ponieważ to właśnie przy niej może nałożyć makijaż, krem czy ułożyć idealną fryzurę. Zaoszczędza więc czas dla innych domowników.

Miły i praktyczny akcent w kobiecej sypialni

Dodatkowo toaletka w sypialni wprowadza miły, estetyczny klimat, a sypialnia dzięki niej, wygląda atrakcyjnie. W zależności od stylu naszej przestrzeni, bez większych problemów dobierzemy idealny mebel.

Nowoczesne toaletki do sypialni są z różnych materiałów, o różnych wzorach, kolorach, kształcie lustra czy stylizacji – świetnie zarówno do wnętrza w stylu angielskim, ze stylizowanymi nóżkami, jak i do prostego stylu minimalistycznego gdzie bryła będzie maksymalnie prosta.

Niewielka toaletka w sypialni

Ciekawym rozwiązaniem może być symboliczna toaletka w sypialni. Nie musi być to rzeczywisty mebel, stojący na dwóch, trzech czy czterech nóżkach. Toaletka w nowoczesnej sypialni została stworzona symbolicznie, tzn. tworzy ją: wiszące stylizowane lustro, półka, oraz nowoczesne plastikowe krzesło. Jeśli więc nie macie miejsca stojący mebel, który zajmuje dużo miejsca- to może być idealne rozwiązanie.

Kupując czy aranżując toaletkę warto pamiętać aby mebel komponował się ze stylem całego pomieszczenia i siedziskiem, które przy nim postawimy. Nie zapomnijmy również o prawidłowym oświetleniu, a w miarę możliwości nie ustawiajmy jej przodem do okna, gdyż odbijające promienie słoneczne mogą rano utrudnić nam nakładanie makijażu.

Sekretarzyk i stolik o funkcji toaletki

W aranżacji sypialni inspirowanej klasycznym dworskim wnętrzem funkcję toaletki pełni stary, biały sekretarzyk. Jak widać nie musi być to dosłownie mebel z lustrem, jednak znalazło się tam miejsce na kosmetyki i inne dodatki. Sekretarzyk świetnie nawiązuje kolorystyką oraz motywem pasów do tapety za łóżkiem. Ile pomysłów na przestrzeń – tyle rozwiązań, liczy się przede wszystkim ciekawa inicjatywa.

  Toaletka, czyli sypialnia z kobiecym akcentem

Połączenie różnych elementów, czyli nowoczesnego, plastikowego krzesła, okrągłego lustra oraz drewnianego stolika pełniącego funkcję toaletki to kolejna ciekawa propozycja na ten mebel. Na ścianie ozdobionej fototapetą ze szmaragdowymi piórami ten kącik prezentuje się oryginalnie.

 


 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here