jak urządzić salon z aneksem kuchennym
5
(1)

Monochromatyczny wystrój potrafi zachwycić, wymaga jednak odwagi. Jeśli jednak zdecydujemy się na taki krok – możemy osiągnąć wnętrze eleganckie, klasyczne a jednocześnie nowoczesne i bardzo stylowe.


Czarno – białe aranżacje w obecnym czasie są bardzo modne. Materiały, struktury, formy oraz nowoczesny design daje nam możliwość wykreowania takiego wnętrza. Połączenie bieli i czerni w meblach, kolorach i dodatkach, idealnie zrównoważone dadzą nam efekt graficznej i geometrycznej przestrzeni.

Jakie znaczenie ma biel i czerń?

Biel w psychologii koloru przynosi spokój, pozwala uporządkować emocję, natomiast czerń wyrafinowanie, elegancję oraz tajemniczość. Zestawienie tych dwóch kolorów- może dać ciekawy efekt.

4Mówiąc o czerni i bieli, możemy traktować to metaforycznie. Może być to symbol dwóch kontrastujących kolorów, jednak niekoniecznie o czystej barwie. Jeśli użyjemy bieli zabarwionej beżem i szarością, i skontrastujemy to z ciemnym odcieniem brązu, czy szarości – efekt graficzny również zostanie osiągnięty.

Nowoczesne mieszkanie w bieli i czerni – to zawsze modne połączenie

Eleganckie, bardzo nowoczesne mieszkanie w stylu minimalistycznym to przykład takiego wnętrza. W apartamencie królują monochromatyczne barwy z przewagą bieli i czerni. Ciemne panele pojawiają się na podłodze oraz na ścianie telewizyjnej. To jeden z mocniejszych akcentów kolorystycznych we wnętrzu.

Białe meble to świetny pomysł

Białe meble w aneksie kuchennym przełamane eleganckimi, czarnymi płytkami tworzą spójną całość. Nie tylko salon z kuchnią możemy zaaranżować w ten sposób. Łazienka która zachwyca wzorem czarno-białej mozaiki na podłodze, jednocześnie świetnie współgra z czernią płytek na ścianach. Jest to bardzo minimalistyczne, ale eleganckie wydanie przestrzeni pełnej kontrastów.


bielBiało czarny salon z kuchnią

Równie ciekawą aranżacją jest salon z kuchnią w bardzo oszczędnej kolorystyce. Czarna wersja cegły pojawiła się w kuchni oraz w przedpokoju, gdzie świetnie współgra z białą, pojemną szafą. Połączenie białej cegły z czarną daje nam charakter oraz klimat. Światło dodatkowo podkreśla strukturę tych materiałów. Podobnie kolory te współgrają w nowoczesnej kuchni.

  Fototapety jako idealna dekoracja dla każdego wnętrza

Graficzne akcenty w kuchni

Graficzny wyraz białej kuchni podkreśla sprzęt AGD w kuchni: elegancki okap, płyta grzewcza oraz funkcjonalny piekarnik. Zestawienie różnych struktur i materiałów świetnie dopełnia się z nowoczesnym designem.

Oprócz gry kolorów w tych wnętrzach, pojawia się również zabawa i kontrast materiałów. Dzięki połączeniu matowych, chropowatych powierzchni oraz błyszczących, odbijających światło, szklanych struktur wnętrza stają się jeszcze bardziej różnorodne i kontrastowe. Mówiąc o graficznej przestrzeni, należy pamiętać o możliwościach jakie nam ona daje. Warto wyjść od koloru, jednak bawiąc się formą, strukturą, materiałem i kompozycją.


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

4 KOMENTARZE

  1. Witam!
    Mam pytanie odnośnie czarnych płytek na ścianie w kuchni, czy fuga tez jest w kolorze czarnym? Kładę w kuchni również czarne płyki Berlin schwarz tegel 4 i zastanawiam się czy zafugować na czarno czy biało? Kuchnia biała z czarnym blatem z delikatnym akcentem białego marmuru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here