Zobacz, jak zaakcentować kolor we wnętrzu.
5
(2)

 Jasne i zimne kolory sprawią, że powierzchnie będą wyglądały na większe. Kolory ciemne, jaskrawe i ciepłe pomniejszą optycznie pomieszczenia.


Kolor jest w stanie całkowicie odmienić wnętrze naszego domu. Obecnie mamy nieograniczone możliwości doboru farb – możemy wybierać wśród całej gamy kolorów, odcieni czy struktur. Odświeżmy więc naszą przestrzeń poddasza i bawmy się kolorami.

„Ludzie po operacji szybciej wracają do zdrowia w pomieszczeniach z zielonymi ścianami, w zielonej pościeli. To jest właśnie psychologiczne znaczenie koloru” – mówi dr. Marek Borowiński. trend designer, autor koncepcji trendów w aranżacji wnętrz, jest ekspertem w dziedzinie komunikacji kolorem.

Dodatki i akcenty w kolorze – aranżacja poddasza

W każdym pomieszczeniu w domu można wykreować odpowiedni nastrój i atmosferę. Kolor, światło i faktura pobudzają zmysły i wpływają na emocje. Dlatego doborem farby, kolorem i oświetleniem, możemy zmienić klimat wnętrza i stworzyć przestrzeń dopasowaną do naszego stylu życia i potrzeb.

Aby czuć się dobrze i komfortowo. Pamiętajmy jednak o jednym – kolor może być wprowadzony w całym pomieszczeniu, ale mogą być to również dodatki i akcenty – różne zestawienia kolorystyczne, połączenie barw, da nam inny efekt.

Kolor we wnętrzu jest ważny

Kolory wywołują silne reakcje emocjonalne – należy o tym pamiętać. Różne użycie światła natomiast wzmacnia lub podkreśla nastrój. Zanim podejmiecie decyzje o wprowadzeniu danej kolorystyki do swojego wnętrza – dokładnie zastanówcie się na tym. Możecie wypróbować farby jako próbki na ścianach a następnie obserwować jak kolory zmieniają się wciągu dnia i nocy i jak się z tym czujecie. Inną propozycją jest zawieszenie tkaniny w danym pokoju jako drugi kolor – a następnie obserwacja jak oba kolory ze sobą współgrają.


 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here