Wykończenia wnętrz
5
(2)

Spis treści artykułu:

Płytki ścienne i podłogowe

Czasy, kiedy fachowcy mozolnie układali niewielkie kwadratowe kafelki, minęły bezpowrotnie. We współczesnych trendach spotyka się przeważnie płytki o większych wymiarach – minimum 30 x 60 cm. Ceramika w takim formacie wygląda niezwykle gustownie i elegancko, niezależnie od metrażu łazienki. Poza walorami estetycznymi istnieje także kilka zalet.

Płytki w większym formacie kładzie się o wiele szybciej, co przy okazji minimalizuje koszty zatrudniania ekipy remontowej. Płytki w większym rozmiarze można układać zarówno na ścianie, jak i na podłodze, za każdym razem osiągając zadowalający efekt.

Jakie kolory dominują w ówczesnych trendach? Najmodniejsze wykończenia obejmują zazwyczaj dwie barwy. Nie jest tajemnicą, że najczęściej jest to połączenie bieli i szarości lub klasyczna kombinacja bieli z czernią. Pomimo tradycyjnego rozwiązania, aranżację można urozmaicić elementami wykonanymi z drewna czy kamienia, dopełniając efektownymi dodatkami.

Wyposażenie łazienki

Drugim etapem aranżacji łazienki jest zakup mebli oraz niezbędnego wyposażenia. Aktualna oferta sklepowa pozwala na tworzenie milionów zachwycających kombinacji. Należy jednak pamiętać o doborze odpowiedniej jakości materiałów. Porządnie wykonane wanny, muszle bezkołnierzowe czy piękne misy umywalkowe powinny być wykonane z należytą starannością.

Produkty łazienkowe mogą być wykonane z każdego materiału, jednak w kwestii wieloletniej trwałości zdecydowanie przoduje kamień naturalny, stal nierdzewna oraz porcelana. Wanna czy muszla wykonane z takich materiałów są nie tylko odporne na wszelkie uszkodzenia, lecz mogą stanowić też efektowny element dekoracyjny.

Wybór armatury do łazienki

Aranżując łazienkę w nowoczesnym stylu nie wolno pominąć stylowej armatury. Wybór powinien paść na gustowny zestaw prysznicowy oraz baterie umywalkowe. Całość musi być spójna z płytkami i ceramiką łazienkową. O ile dodatki w postaci dozowników do mydła, szczotek do WC czy uchwyty na ręczniki można wymienić w ciągu kilkunastu minut, wymiana płytek będzie oznaczać długi i kosztowny remont.

  Nowoczesna mozaika w łazience: Do dużej czy małej łazienki?

Łazienka to specyficzne pomieszczenie, które z uwagi na niewielki metraż wymaga często nietypowych rozwiązań. W trakcie planowania aranżacji pojawia się wiele dylematów: wanna czy prysznic, muszla toaletowa wisząca czy stojąca, rodzaj odpływu. Każda decyzja powinna być dokładnie przemyślana.

Aranżacja łazienki to kosztowna inwestycja, lecz samodzielne planowanie nie zawsze oznacza funkcjonalny efekt. Warto skorzystać z wiedzy architektów, którzy skrupulatnie zagospodarują każdy centymetr powierzchni, zaskakując efektownym planem na aranżację łazienki.

Partnerem materiału jest redNet Dom – wykończenia wnętrz.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here