Jakie są dostępen rodzaje klimatyzatarów?
5
(1)

Klimatyzator typu Split — najpopularniejsze rozwiązanie

Klimatyzator Split to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Urządzenie składa się z dwóch oddzielnych części. Jednostka wewnętrzna zawiera parownik, czyli element odpowiadający za chłodzenie powietrza i znajduje się w budynku. Natomiast jednostka zewnętrzna, która zawiera skraplacz odpowiedzialny za odprowadzanie ciepła, znajduje się poza budynkiem. W tej części znajdują się również wszystkie głośne elementy, przez co w mieszkaniu nie słychać hałasu. Obie jednostki połączone są przewodami, dzięki czemu tworzy się zamknięty układ chłodniczy.

Klimatyzator typu Split charakteryzuje się dużą wydajnością i cichą pracą. Wadą jest dość kosztowny montaż oraz to, że instalacja wymaga ingerencji w ściany budynku. W przypadku mieszkania w bloku czy kamienicy potrzebne będą pozwolenia od zarządcy budynku lub wspólnoty mieszkaniowej.

Klimatyzator typu Mutlisplit — rozszerzona wersja Split

Klimatyzator Multisplit to tak naprawdę rozszerzona wersja urządzenia typu Split. Posiada jednostkę zewnętrzną, która zawiera skraplacz oraz wszystkie głośne elementy. Różnicą jest jednak to, że może on składać się z kilku jednostek wewnętrznych, które umieszcza się w różnych pomieszczeniach. Dzięki temu możliwe jest chłodzenie jednocześnie kilku pokoi. Dużą zaletą jest możliwość ustawienia innej temperatury w każdym pomieszczeniu.

Klimatyzator Multisplit sprawdzi się do dużych mieszkań i domów. Jest bardzo wydajny, jednak trzeba liczyć się z wyższą ceną. Dodatkowo — podobnie jak w przypadku urządzenia typu Split — aby zainstalować urządzenie w mieszkaniu potrzebne będą zgody i pozwolenia od zarządcy budynku.

Klimatyzator przenośny — mobilne rozwiązanie

Kolejnym dostępnym rodzajem jest klimatyzator przenośny składający się z jednej części. Wszystkie elementy — w tym parownik i skraplacz — znajdują się w jednej obudowie. Ciepło odprowadzane jest za pomocą specjalnej rury o średnicy 12-13 cm, którą wystawia się na zewnątrz (np. przez okno).

  Marazzi Treverkfusion Neutral - klasyka drewna w ceramicznym wydaniu

Największą zaletą klimatyzatora przenośnego jest to, że można w każdej chwili zmienić jego miejsce. Dzięki temu mamy możliwość chłodzenia tego pomieszczenia, w którym aktualnie się znajdujemy. Urządzenie można zacząć używać od razu po wyjęciu z opakowania, dlatego nie ma problemu ze skomplikowaną instalacją. Obsługa jest również banalnie prosta.

Klimatyzator tego typu jest jednak mniej wydajny. Dlatego sprawdzi się do małych mieszkań lub jednego pomieszczenia. Jeśli zdecydujesz się na urządzenie tego typu, koniecznie sprawdź: klimatyzator przenośny ranking.

Czy warto kupić klimatyzator na polskie lato?

Pogoda w Polsce potrafi czasem nieźle zaskoczyć. Latem można spotkać się zarówno z niskimi, jak i bardzo wysokimi temperaturami. Czasem fala upałów przychodzi niespodziewanie. Dlatego mimo wszystko warto zaopatrzyć się w klimatyzator.

Wysokie temperatury potrafią być naprawdę uciążliwe, zwłaszcza jeśli mieszkamy w bloku. Temperatura w mieszkaniu może dochodzić nawet do 30 stopni Celsjusza. Funkcjonowanie w takich warunkach zdecydowanie nie jest komfortowe. Dlatego klimatyzator to doskonałe rozwiązanie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here