5
(1)

Czy dekory są jeszcze modne?

Z pewnością pamiętamy kuchnię naszych babć, w których to ścianę nad blatem zawsze zdobił jeden pas dekoracyjnych płytek. Okazuje się, że dekory są modne także teraz – tylko dziś stosuje się je w wersji total, czyli ułożone na całej powierzchni ściany, a nie tylko jako detal. Najlepiej, jeśli będą to różne dekory, które skomponowano w jedną całość z pozorną niedbałością. Uważajmy tylko na to, by nie przesadzić. Decydując się na tak wyraziste kafelki, dobierzmy do nich stonowane meble – dzięki temu całość nie będzie przesadzona, lecz spójna i harmonijna.

Fazowane płytki ścienne do kuchni

Płytki o fazowanych krawędziach najczęściej kojarzone są z dawnymi piecami kaflowymi. Okazuje się jednak, że współczesne trendy aranżacyjne cenią sobie rustykalny klimat, który można wykreować dzięki ich zastosowaniu. Stąd też coraz większa popularność fazowanych płytek kuchennych w roli okładziny ściennej nad blatem. Faza to nic innego jak równomiernie ścięte ranty, które sprawiają, że płytki wyglądają jakby były nieco wypukłe. Dzięki jej zastosowaniu, aranżacja stanie się trójwymiarowa, a przez to ciekawa – kafelki urosną zatem do rangi nietuzinkowej dekoracji.

Naturalny kamień we wnętrzu – postawmy na trawertyn!

Naturalne kamienie i ich imitacje już od kilku sezonów święcą triumfy w nowoczesnych aranżacjach kuchennych. Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się jednak trawertyn. Materiał ten cechuje się wyjątkowym, surowym wyglądem z porowatą strukturą. Będzie się świetnie prezentować w połączeniu z innymi materiałami o pozornie niewykończonej powierzchni. Uwaga! Naturalny trawertyn może się odbarwiać pod wpływem wody. Warto więc pamiętać o zabezpieczeniu go przed tym – np. przy użyciu przezroczystego silikonu.

  Sięgaj wyżej! Na czym polega Space Step - nowość do wnętrz od Blum?

Drewno, które nie jest drewnem

Drewno to materiał, który świetnie pasuje do każdego pomieszczenia – również do kuchni. Jednakże panujące w niej warunki mogłyby sprawić, że materiał ten szybko straciłby na estetyce. Możemy jednak postawić na alternatywne rozwiązanie, jakim są płytki ceramiczne zdobione wzorem do złudzenia przypominającym drewno. Najlepiej położyć je z bardzo cienką fugą – będą wyglądać zupełnie jak piękny, drewniany parkiet, jednak utrzymanie ich w czystości będzie znacznie prostsze.

Beton architektoniczny w kuchni

Industrialna kuchnia? Taki efekt osiągniemy, układając na ścianie lub posadzce płytki imitujące beton. Surowość takiej aranżacji warto przełamać dodatkami, które dodadzą wnętrzu przytulności. Posłużą nam do tego np. drewniane meble w ciepłym odcieniu czy firanki w pastelowych barwach. Beton będzie się też świetnie prezentować w połączeniu z dodatkami wykonanymi z metalu – możemy postawić np. na eleganckie , metalowe osłonki, którymi przyozdobimy doniczki z ziołami.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here