Zabudowa kuchni
5
(1)

Zabudowa kuchenna na wymiar

Aranżacje nowoczesnych kuchni zwykle poprzedzone są drobiazgowymi projektami, a meble wykonuje się na wymiar. Takie rozwiązanie pozwala tworzyć funkcjonalne przestrzenie, dokładne dopasowane do potrzeb konkretnego inwestora. Zabudowy kuchenne mogą być zbudowane w sposób klasyczny, czyli z dolnych i górnych szafek lub tylko z dolnych oraz z zabudowy całościennej. Charakterystyczne dla nowoczesnych kuchni jest AGD w zabudowie, które jest precyzyjnie ujednolicone z meblami i planowane jeszcze na etapie projektu.

Żadna współczesna kuchnia na wymiar nie powstaje bez wcześniejszego projektu. W tym kontekście warto korzystać z usług firm świadczących kompleksowe usługi od projektu po montaż. Salon Mebli Kuchennych AGMA z Gdańska oferuje profesjonalne, indywidualne projekty kuchni łączące wymagania klientów z możliwościami wnętrza. Zabudowy kuchenne z Gdańska powstają w oparciu o dokładną analizę potrzeb użytkownika i w sposób maksymalnie wykorzystujący dostępna przestrzeń.

Kuchnia pod zabudowę. Podstawowe zasady

Każda nowoczesna kuchnia jest szyta na miarę potrzeb konkretnego klienta. Niemniej jednak istnieją pewne zasady, które ułatwiają zadanie aranżacji funkcjonalnej przestrzeni. W każdej kuchni obowiązuje bowiem podział na strefy, takie jak strefa zmywania, gotowania, przechowywania i przygotowywania. Ważny jest także układ sprzętów, który przekłada się na wygodę użytkowania.

Wygodnym rozwiązaniem często stosowanym w zabudowach kuchennych jest dodatkowe wyposażenie w postaci szafek cargo, które z powodzeniem mogą zastąpić spiżarnię oraz półki wysuwane ułatwiające dostęp do zawartości szafek. Kolejny aspekt to różnego rodzaju organizery na sztućce, talerze i garnki, które upraszczają utrzymanie porządku wewnątrz zabudowy kuchennej. Niemniej istotnym elementem zabudowy jest sposób otwierania szafek. Klasyczne uchwyty są coraz częściej zastępowane systemami otwierania pod wpływem nacisku.

Projektując zabudowę kuchenną, należy zaplanować odpowiednią długość blatu, który stanowi podstawową przestrzeń roboczą w każdej kuchni. W małych kuchniach nie zawsze dobrze sprawdza się zabudowa całościenna, ponieważ znacznie ogranicza obszar, jaki można przeznaczyć na blat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here