Mała łazienka
2.9
(7)

Jasne kolory i lustra w małej łazience 

W niewielkich pomieszczeniach warto postawić na kolory i rozwiązania, które optycznie powiększą przestrzeń. Doskonale sprawdzą się duże lustra, najlepiej pokrywające całą ścianę nad umywalką. Warto postawić też na płytki z błyszczącym wykończeniem. Będą one bowiem odbijać światło. Jeśli chodzi o ogólną kolorystykę niewielkiej łazienki, najlepiej sprawdzą się barwy jasne. Idealnym wyborem jest biel czy odcienie beżu lub szarości. Całość można wzbogacić także nieco bardziej wyrazistymi akcentami w postaci stojących dekoracji.

Pomoc specjalistów w aranżowaniu łazienki 

Stworzenie udanego projektu łazienki często wiąże się z koniecznością znajomości produktów dostępnych na rynku i aktualnie stosowanych metod. Nie wszystkie osoby orientują się w tej kwestii, dlatego w wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem okazuje się postawienie na pomoc specjalistów. Architekci wnętrz wiedzą, jakie rozwiązania sprawdzą się w danym pomieszczeniu. Orientują się też w aktualnych trendach i mogą zaproponować rozwiązania, które łączą w sobie modny wygląd oraz funkcjonalność. Wybierając taką firmę, warto skorzystać z usług ElSi Studio.

Kompaktowe meble i podwieszane sprzęty 

W małych łazienkach konieczne okazuje się postawienie na meble, które mają w sobie wiele przegród. W ten sposób można uporządkować wszelkie przedmioty i pomieścić ich więcej niż w dużych, otwartych przestrzeniach. Doskonale sprawdzą się też modele podwieszane. W takiej wersji występują również elementy ceramiki łazienkowej. Tworzą one wrażenie lekkości i przestronności, a jednocześnie ułatwiają sprzątanie.

Wymiary mebli i innych elementów wyposażenia małej łazienki powinny być odpowiednio przemyślane. W takich wnętrzach po otwarciu szafek może bowiem wystąpić problem z poruszaniem się po pomieszczeniu. Warto więc dokładnie zmierzyć całą łazienkę i zastanowić się, jak rozmieścić poszczególne meble, by nie kolidowały ze sobą i pozwalały na łatwe korzystanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here