Nowoczesne aranżacje domów jednorodzinnych - poddasze
5
(1)

W praktyce nie ma znaczenia, czy architekt projektuje twój dom na miarę czy decydujesz się wybrać jeden z kolekcji obejmującej gotowe projekty domów. Zasady aranżacji w każdym przypadku są podobne.

Spis treści artykułu:

Nowoczesne projekty domów – jak urządzić wnętrza?

Decydując się na nowoczesny projekt domu jednorodzinnego, stawiasz na prostotę, funkcjonalność i ponadczasowe formy. Każdy przedmiot w takim wnętrzu jest przemyślany i ma ściśle określone zadanie – nie ma tu miejsca na nadmiar drobiazgów i dodatków oraz zbędne elementy. W takim klimacie urządź już przedpokój: aranżacje nowoczesne i minimalistyczne bazują na sprytnych schowkach, ułatwiających utrzymanie porządku w tym trudnym miejscu. Warto stawiać na przestronność wnętrz – częstą praktyką jest połączony salon, jadalnia i kuchnia. Inspiracje kolorystyczne natomiast bazują na klasycznej palecie bieli, beży i szarości.

Domy nowoczesne to często geometryczne domy parterowe lub piętrowe z płaskim dachem. Prostota idzie w parze z jakością wykończenia. Nie inaczej jest we wnętrzach: pokoje nie są przeładowane meblami, ale wybrane przedmioty obowiązkowo muszą być dobrej jakości. Nie znajdziesz tu nadmiaru zdobień. Pojawia się za to szkło, skóra, metal, kamień – wszystko solidnie wykończone.

Rustykalne domy – jak podtrzymać klimat?

Wśród chętnie wybieranych projektów domów jednorodzinnych znajdują się również domy rustykalne. Jednocześnie – jak podkreślają architekci – to dość trudny do realizacji trend, ponieważ łatwo popaść w nim w przesadę, przeobrażając projekt domu w skansen. Głównym zadaniem jest więc pogodzenie wymogów współczesności z klasyczną przytulnością. Do wyboru masz między innymi projekty domów parterowych. Bardzo charakterystyczny dla tego stylu jest projekt domu z poddaszem użytkowym (sypialnia na poddaszu zachwyca wówczas klimatem).

Rustykalne gotowe projekty domów jednorodzinnych wykorzystują naturalne materiały i takie też powinny pojawić się we wnętrzach. Meble wykonuje się z drewna i przyjaznych w dotyku tkanin. Ważnym elementem, nierzadko wyróżniającym projekty domów rustykalnych, jest salon z kominkiem. Detal może zostać wykończony drewnem i czerwoną cegłą. Dobrym pomysłem jest wyłożenie połaci podłogi kamieniem – zabieg taki nie tylko poprawi bezpieczeństwo przeciwpożarowe, ale również nada tej części salonu wrażenie trwałości.

  Jak wykorzystać granit w domu? Granitowe schody, blaty, parapety

Nowoczesna stodoła – aranżacja wnętrza

Tak zwane nowoczesne stodoły zaliczają się do projektów domów, które w ostatnim czasie znacząco zyskały na popularności. Są wybierane przez osoby, które pragną połączyć bliskość natury z nowoczesną przestrzenią i minimalizmem. To idealny wybór na trudną, wąską działkę. Czym wyróżnia się nowoczesna stodoła?

Dla tego projektu domu charakterystyczne są naturalne materiały wykończeniowe, przede wszystkim drewno. Pojawia się ono również we wnętrzach, ale jedynie jako ozdoba: może to być kilka krokwi lub szpaler ozdobnych desek. Ważny wyróżnik stanowią przeszklenia – zarówno domy piętrowe, jak i parterowe często całą dolną kondygnację mają wykończoną dużymi szybami.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here