Szukasz pomysłu na kolor we wnętrzu, który ożywi biel? Oto nasz pomysł.
5
(2)

Pomieszczenia w neutralnych kolorach dają bardzo duże możliwości aranżacyjne. Białe pomieszczenia zwykle wydają się większe, bardziej neutralne i przede wszystkim jaśniejsze. Doskonałym sposobem na ożywienie tego typu wnętrz jest zastosowanie kolorowych dodatków.

Które kolory sprawdzą się w białych pomieszczeniach?

W śnieżnobiałych wnętrzach idealnie sprawdzą się w zasadzie wszystkie kolory. Warto jednak przy tej okazji dowiedzieć się, które barwy mają na nas szczególny wpływ i jak je stosować we wnętrzu.

Kolor pomarańczowy i żółć na przykład bardzo podnoszą temperaturę we wnętrzu. Czerwień z kolei jest kolorem życia, również ociepla pomieszczenie i pobudza do działania. Dla tych, którzy uważają czerwień za kolor zbyt intensywny, polecamy jego różowe odcienie, jak chociażby fuksja.

Niebieski kolor we wnętrzu uspokaja, podobnie zresztą jak zieleń. Fiolet bardzo pobudza wyobraźnię a brąz daje poczucie spokoju, bezpieczeństwa i pewności. Z żadnym z wymienionych kolorów nie należy jednak przesadzać.

Jak zaakcentować kolor we wnętrzu?

Jeżeli mówimy o kolorowych dodatkach we wnętrzu, należy pamiętać o zachowaniu pewnego umiaru. W białym wnętrzu najlepiej sprawdzi się jeden mebel w mocnym kolorze lub kilka barwnych dodatków.

Kolorem można też zaznaczyć jedną ze ścian lub jedynie jej część. Doskonałym dodatkiem w kolorze będą również poduszki czy zasłony, dzięki którym można często zmieniać charakter wnętrza.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Aranżacja wnętrz: dodatki w słonecznych kolorach

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here