Spis treści artykułu:
Jak stosować biel, aby nie dawała poczucia chłodu?
Przede wszystkim, możemy ją przełamać różnymi odcieniami bieli – beżami i bielonymi kolorami. Warto jest też zastosować różne materiały i struktury. Mogą to być dywany, cegła, powierzchnie błyszczące, czy jasne drewno. Samo wykończenie elementów, lamp, armatury, dodatków czy luster również ma znaczenie – możemy pójść w odcienie metalu, złota, chromu i innych.
Białe mieszkanie zyska przytulności przy odpowiednim, miękkim oświetleniu. Pamiętajmy że białe przestrzenie można modelować formą, kompozycją, strukturą i materiałem. Styl jaki osiągniemy – minimalistyczny, klasyczny, ekologiczny czy nowoczesny będzie zależał od tego jakie wybierzemy materiały i jak je zestawimy.
Biel jest kolorem uniwersalnym- zawsze modnym. Jest to idealny sposób na wnętrze, dla osób które często wprowadzają zmiany w swojej aranżacji. Dzięki zastosowaniu tego koloru możemy zmieniać wystrój np. według pór roku, odświeżać go dodatkami, tkaninami lub wprowadzać co raz to nowe akcenty kolorystyczne.
Jak zaaranżowaliśmy biały salon z kuchnią i jadalnią?
W nowoczesnym salonie z aneksem, czyli klasyczną, białą kuchnią został wydzielony kącik jadalniany i wypoczynkowy. Wyspa dzieli salon od kuchni i pełni trzy funkcje: jest barkiem, blatem roboczym oraz ścianką na telewizor. Kącik jadalniany tworzy drewniany stół, jasno tapicerowane krzesła oraz efektowna lampa.
Nadający wnętrzu charakter biały kamień pojawił się w salonie oraz przedpokoju. Wnętrza są nowoczesne i eleganckie. Biel tworzy nam przestronność i jasność, a biała cegła wprowadza nową strukturę, którą można efektywnie podświetlić.
Biel w jadalni może być elegancka. W zależności od zestawienia jej z nowoczesnymi krzesłami i lampami czy ze stylizowanym żyrandolem tworzą inny klimat i styl. Takie jadalnie wprowadzają świeży, miły, rodzinny klimat, a kolorowe potrawy, zielone sałaty wyglądają na ich tle jeszcze bardziej apetycznie.