Szukasz pomysłu, na czarno-białe mieszkanie? Zobacz naszą aranżację.
5
(2)

Monochromatyczne wnętrza są stylowe, eleganckie i dają wiele możliwości jeżeli chodzi o aranżację pomieszczeń. Czarno-biała kolorystyka we wnętrzach przeżywa obecnie swój rozkwit. Wnętrza w tych kolorach są nowoczesne i wiele osób decyduje się na wprowadzenie tych dwóch kolorów nie tylko do jednego pomieszczenia, ale też do całego mieszkania. Czy jednak czarno-białe mieszkanie nie będzie zbyt klasyczne? Przeczytaj porady projektanta wnętrz.

Czarno-białe mieszkanie – jak je urządzić?

Czarno-białe wnętrza mają zasadniczą przewagą nad innymi stylami: są ponadczasowe i nigdy nie wyjdą z mody. Czy jednak nie znudzą się zbyt szybko? Jak ożywić monochromatyczne wnętrza, żeby nie wydawały się miejscami bez duszy? Podstawową zasadą jest wprowadzanie kontrastów. W naszym wnętrzu projektant Maciej zastosował kilka ciekawych aranżacyjnych pomysłów, które ożywiają wnętrze i sprawiają, że nie wydaje się ciemne.

Jak ożywić małe czarno-białe wnętrza?

Niewielka sypialnia w biało-czarnej aranżacji wcale nie sprawia wrażenia małej, a to za sprawą jasnych mebli i dużego lustra. Bardzo duże znaczenie ma również jasna podłoga, która optycznie powiększa pomieszczenie. Jasne łóżko idealnie komponuje się z białym panelem powieszonym na ścianie nad zagłówkiem. Czarny kolor w sypialni czarny pojawia się w pomieszczeniu w mniejszości, głównie w dodatkach w związku z czym pokój nie wydaje się mały.

W aranżacji niewielkiej łazienki udało się powiększyć przestrzeń za pomocą białych, błyszczących płytek na ścianach. Efekt powiększenia uzyskano także dzięki dużemu lustru.

Czarno-biały salon z aneksem kuchennym nabrał życia dzięki kanapie w żywym pomarańczowym kolorze. Wnętrze czarno-białej kuchni ociepla obecność drewnianego stołu. W całym salonie zastosowano ten sam zabieg co w sypialni – jasna podłoga, która rozjaśnia i optycznie powiększa pomieszczenie. Dzieki temu ciemny kolor w salonie nie pomniejsza optycznie pomieszczenia. Z kolei czarny kolor w kuchni zotał zrównoważony przez białą zabudowę górnych szafek.

  Kupujemy telewizor - jakie parametry i design wybrać?

Czarno-białe mieszkanie projektu Maćka Bogaczewicza.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

3 KOMENTARZE

  1. Czarny z biały, szarym + kolorowe dodatki to coś co będzie w modzie przez cały czas, nie ważne czy to rok 2019 czy 2020 :P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here