Designerska osłona na kaloryfer? Możesz ją zrobic sam! Zobacz jakie to proste.
5
(1)

Bardzo często zdarza się, że kaloryfery potrafią oszpecić całą aranżację. Niestety nowoczesne grzejniki dekoracyjne są jeszcze bardzo drogie i trudno dostępne. Jak zatem wkomponować stary, nieestetycznie wyglądający kaloryfer w nowoczesne wnętrze? Odpowiedzią dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad tym problemem będzie z pewnością dekoracyjna osłona na kaloryfer. Tego typu maskownice doskonale wyglądają we wnętrzach nie ograniczając jednocześnie funkcji samego kaloryfera.

Osłona na kaloryfer dopasowana do stylu wnętrza

Stare, nieestetycznie wyglądające kaloryfery to zmora wszystkich projektantów wnętrz. Niestety nie zawsze możliwe jest zamontowanie grzejników w miejscach mało widocznych. Mimo że pełnią one ważną funkcję w domu, to ich wygląd często odbiega od stylu wnętrza i zwyczajnie nie pasuje do reszty wystroju. Problem potęguje się w szczególności, gdy w mieszkaniu zamontowane są grzejniki starego typu. Pomocną dłoń w rozwiązaniu tego problemu podały inwestorom firmy produkujące osłony na grzejniki. Dzięki nim dziś w internecie można kupić gotowe produkty. Osłona może być także wykonana przez nas własnoręcznie lub możemy też samodzielnie ją pomalować. Nieestetyczny kaloryfer możemy osłonić ścianką wykonaną z płytek ceramicznych lub paneli, pomalowanych na odpowiedni odcień.

Taka maskownica na kaloryfer może być bardziej lub mniej dekoracyjna. Może być wykonana z drewna, w którym wycięte są wzory. Ciekawym pomysłem może być zastosowanie takiej ażurowej osłony w zestawieniu z instalacją świetlną. Dzięki takiemu rozwiązaniu kaloryfer nie będzie „straszył”, a sama osłona stanie się dodatkowym elementem dekoracyjnym we wnętrzu.

Oto nasze pomysły na zakrycie starych kaloryferów.

Zobacz też inne nasze inspirujące porady dla majsterkowiczów.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Młotowiertarka Makita na prezent? Dla kogo?

2 KOMENTARZE

  • Droga Pani,

   osłona na kaloryfer, o którą Pani pyta została wykonana ręcznie z pomalowanych na czarno listew :) kupionych w Castoramie. Tu ma Pani więcej zdjęć i numer odcinka :)
   http://dekoratorniatv.pl/deko/360.php
   Wszystkie odcinki archiwalne powinny być jeszcze dostępne online na stronie ipla.tv

   Z pozdrowieniami
   Monika Plichta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here