Jak przykleić tapetę?
4
(1)

Po wielu latach zapomnienia tapety wracają właśnie do łask. Ściany coraz częściej ozdabiane są nie tylko fototapetami, ale też klasycznymi wzorzystymi tapetami. Wiele firm produkuje także tapety z wypukłym, trójwymiarowym wzorem. Dziś jednak chcielibyśmy się skupić nie tyle na wyborze idealnych tapet, co na technice prawidłowego przyklejania ich do ściany. Jak to zrobić? Jakich klejów najlepiej użyć?

Jakich klejów użyć do przyklejania tapet?

Jedną z najbardziej znanych firm, która produkuje kleje do przytwierdzania tapet i fototapet do ściany jest firma Henkel. Jednym z produktów tej firmy jest klej Metylan, doskonały do klejenia różnego rodzaju tapet, fototapet czy takich z trójwymiarowymi wzorami. Klej ten jest nie tylko naturalny i w pełni bezpieczny dla użytkowników, ale też zapewnia najwyższą siłę klejenia.

Doskonale sprawdzi się w przypadku tapet winylowych, raufazy czy tłoczonych, jak i w przypadku wszystkich innych rodzajów tapet. W ofercie firmy Henkel znajdują się kleje do przyklejania tapet ciężkich, jak i takie z dużą wytrzymałością na wilgoć. Wybór jest więc duży.

Jak powinno się prawidłowo przyklejać tapety?

Gdy mamy już wybrany odpowiedni klej do konkretnego rodzaju tapety, powinniśmy dokładnie przygotować pod nią ścianę – musi być ona sucha, gładka, czysta i mocna. Przed przyklejeniem tapety, należy więc dokładnie oczyścić ścianę.

Następnie w przypadku tapet papierowych można przystępować do smarowania jej odpowiednim klejem. Jeżeli mamy do czynienia z innym rodzajem tapety, możliwe że konieczne będzie nałożenie kleju na ścianę. Ostatnim etapem, ale w zasadzie najtrudniejszym jest nałożenie tapety na ścianę.

Na rolce powinno być dokładnie zaznaczone, w którą stronę należy nakładać tapetę na ścianę. Ponieważ kleje Metylan marki Henkel zasychają dość szybko, ewentualna korekta możliwa jest w ciągu kilku minut.

  Wszechstronne zastosowanie mebli metalowych - dlaczego warto w nie zainwestować

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here