Zobacz, jak pielęgnować kwiaty na balkonie, aby zachwycały swoim pięknem.
5
(2)

Przygotowanie donic

Rośliny doniczkowe powinny rosnąć w wilgotnej glebie, której odczyn ma charakter neutralny lub lekko kwasowy i waha się pomiędzy 6,5-7,5 ph. W tym celu można wykorzystać biohumus do kwiatów, którego skład jest specjalnie dostosowywany do potrzeb roślin kwiatowych.

Przesadzając rośliny z doniczek ogrodniczych w skrzynki balkonowe, warto zapewnić im warunki do najkorzystniejszego ukorzeniania się. W tym celu można zastosować dedykowane nawozy, które sprawią, że rośliny łatwo zaadoptują się do nowego środowiska glebowego, które stworzysz im na swoim balkonie lub tarasie.

Jeszcze przed wysadzeniem ich do skrzynek warto nawozić trochę ziemię, aby gwarantowała pełen komfort istnienia. W tym celu można dosypać do niej nawóz do kwiatów, który dostarczy kompletu niezbędnych mikro i makroelementów, szczególnie takich jak potas i fosfor – odpowiedzialnych za kwitnienie i transport wody do wszystkich części rośliny.

Nawożenie roślin balkonowych

Rośliny w okresie wegetacyjnym powinny być nawożone co najmniej raz w ciągu tygodnia. Z powodzeniem można stosować nawóz do kwiatów rozpuszczalny w wodzie lub nawóz granulowany.

Nawozy granulowane poleca się szczególnie do pelargonii i surfinii. Charakteryzują się dużą zawartością żelaza, boru, miedzi, manganu i molibdenu, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i pięknego kwitnienia – mówi Piotr Olech, ekspert z firmy Sumin tworzącej niezależną Sieć Polskich Sklepów Ogrodniczych AgroTeam.

Rośliny doniczkowe kwitnące można dodatkowo wspomagać specjalnymi nawozami pobudzającymi tworzenie pąków oraz bujne kwitnienie. Wykorzystane preparaty sprawią, że balkon przez cały sezon będzie pełen pięknych kwiatów (źródło:https:/www.youtube.com/watch?v=YSo-EHyvweQ). W pielęgnacji roślin doniczkowych dobrze także zastosować nawozy charakteryzujące się długim działaniem, które można stosować co 4-6 miesięcy.

Ochrona roślin balkonowych

Rośliny te są narażone na różnego rodzaju choroby. Do najbardziej powszechnych należą plamistość liści, szara pleśń, mączniak prawdziwy i rzekomy oraz wszelkiego rodzaju wełnowce. Na wszystkie powyższe schorzenia pomogą powszechnie dostępne środki grzybobójcze i środki ochrony roślin, które skutecznie poradzą sobie z pasożytami, nie naruszając struktury roślin.

  Zaproś ogród do domu, czyli wybieramy drzwi na taras

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here